Znany hydraulik – historia prawdziwa

Thomas Crapper to hydraulik, wynalazca, któremu przypisuje się wynalezienie muszli klozetowej. Okazuje się jednak, że był człowiekiem, który udoskonalił ten patent, a sam opatentował element spłuczki, który za zadanie miał automatycznie blokować przepływ wody.

Hydraulik w Bydgoszczy powinien brać przykład

hydraulikCrapper był posiadaczem dziewięciu patentów sanitarnych. Samą muszlę klozetową wykorzystano pod koniec szesnastego wieku. Mając czternaście lat zaczął praktykę w warsztacie mistrza w Chelsea, następnie założył własną działalność, która cechowała się wysoką jakością wykonywanych usług i dobrą obsługą klienta. Jego reputacja była tak wysoka, że usługi hydrauliczne wykonywał w domu księcia Walii. Po tym wydarzeniu otrzymywał także wiele zleceń podobnej rangi. W tamtych czasach (lata 80 XIX wieku) taki hydraulik musiał być bardzo ceniony wśród społeczeństwa. W 1904 roku sprzedał pogotowie hydrauliczne swojemu partnerowi biznesowemu. Otrzymał tytuł szlachecki za swoje dokonania, a także poświęcono mu książkę pt.„Flushed With Pride: The Story Of Thomas Crapper” – Wallace Reyburn, z 1969 roku. Bydgoszcz szczyci się wieloma utalentowanymi hydraulikami. Wiadomo, że nie każdy hydraulik z Bydgoszczy to zdolny człowiek, ale wielu jest takich. Zawód ten wymaga wiedzy z dziedziny fizyki, a także mechaniki. Nie należy mylić „złotych” rączek z zawodowymi fachowcami.

Fachowiec rozwija się w jednej lub kilku dziedzinach, jednak na pewno nie jest dobry we wszystkim tak jak reklamują się „złote rączki”. Okazuje się, że najlepszą reklamą jest droga pantoflowa – polecanie swojej rodzinie i znajomym tych usług, które zadowoliły nas samych.