Zdalni asystenci i ich pomoc w firmie
  • Post author:
  • Post category:Biznes

 

Jakiś czas temu zastanawiałam si nad moją dalsza karierą zawodową. Nie chciałam już dłużej pracować na etacie, postanowiłam zatem wykorzystać swoje menadżerskie umiejętności i rozpocząć własną działalność w Internecie, a przy okazji zarobić trochę pieniędzy.

Moja praca w roli zdalnej asystentki

zdalna asystentkaChciałam rozpocząć swoją działalność od konkretnych celów. W związku z tym, przygotowałam ciekawą i interesującą stronę internetową, w której zawarłam wszystkie swoje marketingowe umiejętności, ustaliłam  limity finansowe moich usług i pokazałam swoje dotychczasowe doświadczenie.  Od tego momentu zyskałam kilku stałych klientów z różnych branż. Zajmowałam się przede wszystkim pomocą w administrowaniu biura, spraw związanych z pismami, umowami, potrafiłam także zorganizować wyjazdy i delegacje służbowe, organizowałam spotkania, konferencje, odpowiadałam na telefony, wiadomości elektroniczne, prowadziłam także tradycyjną korespondencję z kontrahentami danej firmy, ponadto w zakresie moich obowiązków była tak opieka nad mediami społecznościowymi firmy, gdzie mogłam wykazać się pod kątem marketingowym. Wiele z moich pomysłów było trafnych i ciekawych i dzięki temu, moi klienci zyskiwali nowych odbiorców. Po jakimś czasie, rozszerzyłam swoje usługi o prowadzenie małej księgowości danej firmy, potrafiłam także internetowo załatwić wszelkie urzędowe formalności dla moich klientów. Cieszyłam się, że byłam dobra jako zdalna asystentka, ponieważ to zajęcie sprawiło mi wiele satysfakcji.

Zmiana pracy i przejście z moimi umiejętnościami do Internetu okazały się być idealne dla mnie. Szybko odnalazłam  się w nowej, wirtualnej pracy i cieszyłam się, gdy moi klienci polecali moi usługi innym. Podczas mojej pracy nauczyłam się wielu nowych rzeczy i zyskałam jeszcze bogatsze doświadczenie.