Zastosowanie szlifierek kątowych

 

Szlifierki kątowe, ze względu na swoje właściwości, najczęściej zastosowanie znajdują jako urządzenia przeznaczone do szlifowania, cięcia, polerowania, a także satynowania. Generalnie są to narzędzia pneumatyczne lub elektryczne, ich spalinową odmianę spotyka się niezwykle rzadko. Na rynku jest wielu producentów szlifierek kątowych, jednym z nich jest Hitachi.

Szlifierka kątowa od Hitachi

model hitachi g23udyWśród wielu modeli proponowanych nam przed omawianą firmę, znajdziemy również model Hitachi G23UDY. Jest to szlifierka kątowa określana mianem najmocniejszej szlifierki sieciowej wśród szlifierek wyposażonych w silnik o mocy 2600W. Cechami charakterystycznymi dla tej szlifierki są wszelkie udogodnienia związane z ułatwieniem pracy wykonywanej przy jej pomocy. Jakiego rodzaju są to udogodnienia? Po pierwsze, urządzenie wyposażone jest w miękki start, co nie tylko ułatwia znacząco pracę, ale również jest dodatkowym zabezpieczeniem dla osoby operującej urządzeniem. Będąc przy kwestii zabezpieczeń nie sposób nie wspomnieć o zabezpieczeniu przed przypadkowym uruchomieniem, w które również to urządzenie zostało wyposażone. Po drugie, szlifierka od Hitachi posiada aż trzy pozycje montowania rękojeści, co razem z niską głowicą, zdecydowanie ułatwia manewrowanie urządzeniem. Dzięki temu praca szlifierką jest wygodna i nie męczy w takim stopniu, w jakim dzieje się to przy sprzęcie bez udogodnień tego typu.

Dość istotną cechą, jeśli chodzi o Hitachi G23UDY jest na pewno system UVP, który przyczynia się do zmniejszenia wibracji podczas pracy, co również przekłada się na mniejsze obciążenie z nią związane dla osoby obsługującej urządzenie. System ten jest innowacyjnym rozwiązaniem firmy Hitachi i został przetestowany nawet w najtrudniejszych warunkach.