Zastosowanie pachołków drogowych
  • Post author:
  • Post category:Przemysł

 

Każdy z nas jest uczestnikiem ruchu drogowego. Nie ważne, czy jedziemy samochodem, rowerem czy idziemy pieszo musimy przestrzegać ustalonych zasad i zwracać uwagę na znaki. Jednymi z nich, które powinny przykuć uwagę są pachołki drogowe.

Do czego potrzebne są nam pachołki drogowe?

pachołki drogowe cenaPachołki drogowe używane są w rożnych celach. Przede wszystkim są one wykorzystywane do oznaczania miejsc niebezpiecznych, czy zabezpieczenia świeżo zrobionych znaków poziomych na jezdni. Mogą mieć one różną wysokość i być wykonane z różnych materiałów. Najpopularniejsze pachołki drogowe są pomarańczowo-białe i zazwyczaj mają 75 cm wysokości. Według przepisów muszą być one wykonywane z elastycznego materiału. Dlatego najczęściej robione są z PCV, czyli z polichlorku winylu. Daje to pewność, że nie stanie się nic poważnego jeśli ktoś przez przypadek wjedzie kołem samochodu na taki pachołek. Używanie tego typu sprzętu, na przykład na autostradach również ma swoje reguły. Nie powinny być one niższe niż 50 cm i namalowane na nich białe pasy muszą być odblaskowe. Z tego typu znaków drogowych może korzystać każdy jeśli robi to zgodnie z prawem. Jeśli chcemy zaopatrzyć się w pachołki drogowe cena nie powinna stanowić dla nas problemu. Jest to niedrogi i szeroko dostępny produkt. Większość uczestników ruchu drogowego pierwszy raz miała okazję spotkać się z nim na placu nauki jazdy, kiedy na przykład próbowała opanować jazdę po łuku.

Pachołki drogowe z pewnością ułatwiają nam jazdę, kiedy warunki na drodze nie są idealne. Stosowanie ich nie tylko poprawia nasze bezpieczeństwo, ale również pomaga nam zachować większą czujność. Musimy również uważać na to, żeby nie stosować ich w nieprawidłowy sposób, ponieważ będzie to traktowane jako wykroczenie drogowe.