Zastosowanie elektroterapii w praktyce

Leczenie elektroterapią nazywane jest inaczej leczeniem prądem. To zabieg, podczas którego specjalista stosuje różnego rodzaju prądy o różnym natężeniu. Elektroterapia jest odmianą fizykoterapii i stosowana jest w leczeniu objawowym schorzeń między innymi układu ruchu. Nie jest to wymagający zabieg, gdyż przyklejają oni nam jedynie elektrody.

Wybór terapii prądem

elektrody silikonoweTerapia leczenia prądem to zabieg leczniczy, który wykorzystuje różnego rodzaju prądy o różnych częstotliwościach. Do osoby, która korzysta z tego zabiegu najczęściej przyczepiane są elektrody silikonowe. To przez nie przepuszczany jest prąd o odpowiedniej częstotliwości. Zazwyczaj jeden zabieg trwa kilka do kilkunastu minut, a stosuje się go codziennie przez 5 do 10 dni. Prąd ma działanie przeciwbólowe i zmniejsza napięcie mięśniowe, poprawia ukrwienie, przyspiesza procesy regeneracji tkanek oraz sprawia, że obrzęki lepiej się wchłaniają. Najczęstszymi wskazaniami do leczenia za pomocą elektroterapii są nerwobóle, dyskopatie, choroby reumatyczne, a także bóle głowy oraz stany po urazach związanych ze złamaniami bądź urazami narządów ruchu. Oczywiście, jak każda terapia ma ona swoje przeciwwskazania. Nie mogą z niej korzystać osoby posiadające rozrusznik serca, implanty, a także choroby nowotworowe. Zanim zdecydujemy się na ten zabieg leczniczy warto przedyskutować to ze swoim lekarzem prowadzącym, aby mieć pewność, iż nie mamy przeciwwskazań do leczenia.

Wybór leczenia elektroterapią nie jest zły, ponieważ terapia prądem daje wiele pozytywnych efektów. Osoba, która z niej korzysta ma przyklejone do swoich pleców elektrody, które są najczęściej silikonowe. Tego typu zabieg może pozytywnie wpłynąć na nasze ciało, jednak tylko przy regularnym uczęszczaniu na rehabilitację.