Zalety suszenia auta z wykorzystaniem dmuchaw

 

Posiadanie własnego pojazdu wiąże się nie tylko z komfortem wynikającym z możliwością swobodnego przemieszczania się oraz łatwością w przewożeniu wielu rzeczy. Własny samochód to także obowiązki związane z utrzymywaniem go w dobrym stanie technicznym, ale też regularne mycie, ponieważ brudne auto nie jest za bardzo reprezentatywne.

Suszenia samochodów dmuchawami

osuszanie auta dmuchawaW Polsce w ciągu ostatnich kilkunastu lat powstało bardzo dużo różnego rodzaju myjni automatycznych. W latach dziewięćdziesiątych dominowały myjnie ręczne, które z czasem zostały jednak stopniowo wyparte przez myjnie samoobsługowe, a ostatecznie też przez myjnie automatyczne. To właśnie ten ostatni rodzaj oferuje najwięcej możliwości przy minimalnym nakładzie pracy samego kierowcy. Na przykład jeśli chodzi o osuszanie auta dmuchawa wchodząca w skład każdej myjni automatycznej jest niezastąpionym sposobem na uniknięcie irytujących zacieków bez konieczności przecierania samochodu ścierką po zakończonym myciu. Wykorzystanie dmuchaw stało się w ogóle bardzo popularnym sposobem suszenia samochodów, ponieważ stosowane w nich ciepłe powietrze powoduje, że kropelki wody zgromadzone na karoserii pojazdów są nie tylko spychane na podłoże, ale po drodze znaczna ich część po prostu wyparowuje, co pozwala na uniknięcie zacieków i pozostawienie samochodu w takim stanie, jakby dopiero co opuszczał salon dilera samochodowego. Sprawia to, że myjnie automatyczne zdobywają coraz więcej zwolenników.

Oczywiście istnieją także inne sposoby na uniknięcie zacieków i osuszanie swojego samochodu po skończonym myciu, ale dmuchawy na myjniach automatycznych są zdecydowanie najwygodniejszym sposobem na suszenie karoserii aut. Na zachodzie Europy myjnie z funkcją suszenia dmuchawami stanowią większość rynku, więc w Polsce za jakiś czas może być podobnie.