Zalety blachy zimnowalcowanej

 

Stal jako stop żelaza, węgla i innych pierwiastków stopowych jest bazą wyjściową dla wielu innych produktów stalowych. Między innymi dla blachy stalowej lub kręgów blachy stalowej gorącowalcowalnej. Te z kolei, po przeprowadzeniu procesów ulepszania i ponownego, lekkiego przewalcowania, stają się arkuszami zimnowalcowanymi.

Zastosowanie blach walcowanych na zimno

wytrzymała blacha zimnowalcowanaW wyniku tych zabiegów otrzymujemy produkt o powierzchni wyższej jakości, gdyż jego struktura jest o wiele bardziej równomierna niż ta, którą miała blacha po walcowaniu na gorąco. Daje możliwość wykończenia jej na gładko w procesie szlifowania i polerowania. Ma lepsze właściwości mechaniczne. Charakteryzuje się większa twardością mimo iż jest cieńsza od pierwotnej wersji walcowanej na gorąco. Wytrzymała blacha zimnowalcowana w arkuszach, dostępna jest w różnej grubości (mm) 0,5-3 a także w przeróżnych formatach i różnym gatunku. Niezależnie od miejsca jej przyszłego zastosowania, do tego aby móc jej używać przez jakiś okres czasu, niezbędne jest wykonanie  obróbki powierzchniowej typu powlekanie lub lakierowanie. Typowe zastosowania dla tych wyrobów to przemysł motoryzacyjny, produkcja sprzętu AGD a także wytwarzanie elementów do armatury oświetleniowej i grzewczej. Popularność blach stalowych wynika przede wszystkim z ich zalet. Wysoka wytrzymałość, doskonała plastyczność i łatwość formowania, znacząco wpływa na osiągane efekty estetyczne. Wysoka odporność na wodę, parę wodną i wilgotne powietrze zapewniają długi okres użytkowania bez śladów korozji.

Niezbyt wygórowane koszty pozyskania stali sprawiają, że jest ona idealnym materiałem wyjściowym stosowanym w różnych gałęziach przemysłu. Dodatkowym atutem jest bardzo duża możliwość odzysku wtórnego materiału po przeprowadzonym recyklingu.

Zobacz więcej na: steeltrans.com.pl