Zalana restauracja i specjaliści od osuszania

 

Siedziba mojej restauracji była położona trochę w nie korzystnym miejscu. Niestety dostałem tą działkę w spadku i postanowiłem zaoszczędzić na lokalizacji. Oczywiście nie było problemu z gośćmi restauracji. Pojawił się inny… Jeżeli chodziło o nagłe deszcze, powodzie oraz tego typu zjawiska atmosferyczne. Szczególne problemy były podczas mokrych lat, a takie się zdarzały.

Potrzebowałem osuszania budynku

osuszanie budynków mazowieckieOkoliczne mechanizmy służące do odpompowania wody zupełnie nie nadążały. W efekcie czego siedziba mojej restauracji została zalana. Nie mogłem pracować w takich warunkach i wydawać posiłków. Miałem szczęście, że rok temu wszystko porządnie ubezpieczyłem. Musiałem zainwestować w profesjonalne osuszanie budynków mazowieckie oraz znaleźć firmę budowlaną, która pomoże jakoś zabezpieczyć obiekt. Ja z zawodu byłem kucharzem i nie znałem się na takich sprawach. Liczyłem na wiedzę oraz doświadczenie innych firm. Osuszanie budynku powierzyłem sprawdzonym fachowcom. Już pierwszego dnia przyjechali aby zobaczyć powstałe szkody. Uznali, że warto zacząć działać od razu. Szybka reakcja, która miała zapobiegać wilgoci była na wagę złota. Z czasem mogło dojść do powstania pleśni oraz niebezpiecznych grzybów, które szkodziły zdrowiu. Ja stawiałem na całkowite pozbycie się problemu. Jednocześnie kontaktowałem się z drugą organizacją, która zabezpieczała miejsce przed powodziami.

Jako właściciel restauracji odniosłem ogromne straty i nie mogłem generować żadnych dochodów. Dlatego tak ważne dla mnie było osuszenie miejsca gdzie gotowałem i wydawałem porcje jedzenia dla gości. Na szczęście specjaliści poradzili sobie szybko z problemem. Posiadali wydajne urządzenia, które pracowały dzień i noc. Dzięki temu jakość powietrza i poziom wilgoci szybko wróciły do dawnej normy.