Zabiegi medycyny estetycznej z wykorzystaniem kwasu HA

Zabiegi medycyny estetycznej są coraz częściej stosowane. Wykonuje się je w specjalnych gabinetach pod okiem lekarzy specjalistów z zakresu medycyny estetycznej. Takich zabiegów jest całe mnóstwo i w szerokiej ofercie gabinetów każdy znajdzie coś odpowiedniego dla siebie.

Stosowanie kwasu hialuronowego do wypełniania zmarszczek

kwas hialuronowy toruńJednym z najczęściej wykonywanych zabiegów są te, które wykorzystują kwas hialuronowy. Jest to substancja, która tak naprawdę występuje naturalnie w organizmie ssaków. Najwięcej kwasu hialuronowego znajduje się w mazi stawowej. Z wiekiem ubywa kwasu hialuronowego w organizmie, a to z kolei wiąże się nie tylko z problemami stawowymi, ale również skórnymi. Kwas hialuronowy występujący w skórze właściwej odpowiada za wiązanie wody. Właściwości wiążące wodę są bardzo ważne, bo to od nich zależy jędrny i zdrowy wygląd skóry. Skóra napięta wygląda młodziej. Takie zabiegi jak kwas hialuronowy toruń wcale nie kosztują dużo. Już za kilkaset złotych można wykonać serię zastrzyków w skórę twarzy. A wszystko po to, by zwiększyć ilość kwasu hialuronowego, który będzie napinał skórę. Napięta skóra jest pozbawiona zmarszczek. Kwas hialuronowy stosowany jest do likwidowania różnych rodzajów zmarszczek – najczęściej zmarszczek pod oczami (kurzych łapek), zmarszczek wokół ust i nosa, zmarszczek na czole oraz na szyi. Nie jest to jedyne zastosowanie kwasu hialuronowego.

Ta substancja stosowana jest też do wypełniania ust. Powiększanie ust kwasem hialuronowym sprawia, że usta stają się pełniejsze, jędrniejsze, mają żywszy kolor. Trzeba jednak pamiętać o tym, że efekty po zabiegu utrzymują się tylko przez jakiś czas. Najczęściej jest to okres kilku miesięcy. Po tym czasie należy ponownie wykonać zabieg nastrzykiwania kwasem hialuronowym, by efekty utrzymywały się znacznie dłużej.