Właściwy pomiar wilgoci powietrza
  • Post author:
  • Post category:Handel

Coraz częściej wybieramy urządzenia wspomagające nas w kontrolowaniu wilgotności powietrza. Na rynku dostępne jest wiele rodzajów wilgotnościomierzy, dlatego warto zapoznać się z szeroką ofertą, aby wybrać idealne urządzenie do danego pomieszczenia. Dbajmy o odpowiednią wilgoć powietrza na co dzień.

Rodzaje urządzeń do pomiaru wilgotności powietrza

higrometrNiejednokrotnie zastanawiamy się dlaczego nasze czujemy się niezbyt dobrze, a nasz nos sprawia wrażenie zatkanego. Jest to często problem suchego powietrza. W kontrolowaniu wilgoci powietrza pomoże nam higrometr, który jest podzielony na kilka rodzai, przez co możemy wybrać idealny ze względu na nasze potrzeby. Przede wszystkim na rynku najstarszym i najpopularniejszym typem higrometru jest ten włosowy. Konstrukcja urządzenia opiera się na specyficznych właściwościach włosa ludzkiego lub końskiego. Są one w prawdzie tańsze, ponieważ ich obudowy są produkowane z tańszego plastiku, jednak ich próg pomyłki wynosi aż 7%. Kolejnym typem jest kondensacyjny. Ten typ ma kształt metalowego lub szklanego naczynia. Ma on dane temperatury punktu rosy, ciśnienia atmosferycznego i używając tabeli, można wyliczyć wilgotność powietrza. Z kolei higrometry elektrolityczne są obecnie najczęściej wykorzystywanym typem, a to ze względu na dokładność pomiarów oraz to, iż są bardzo proste w użytkowaniu. Oczywiście na rynku istnieje wiele innych typów higrometrów, jednak te są najpopularniejsze. 

Na rynku mamy obecnie coraz więcej urządzeń do pomiaru wilgotności powietrza. Z tego względu higrometry coraz częściej pojawiają się w naszych domach, abyśmy mogli kontrolować wilgoć w powietrzu. Sprawi to, iż będziemy czuć się o wiele lepiej, ponieważ zbyt suche albo mokre powietrze nie jest korzystne dla płuc.