Wiaty samochodowe

Jeśli jesteś posiadaczem samochodu i nie masz możliwości parkowania go w garażu powinieneś zastanowić się nad rozwiązaniem, jakim jest wiata samochodowa. Jest to bardzo dobry sposób zadaszenia auta, aby nie było poddawane korozji, dzięki czemu dłużej będzie wyglądać jak nowe.

Zamiast tradycyjnego garażu

wiaty drewnianeWiaty samochodowe są coraz częściej występującym zamiennikiem garażu. Jeśli więc nie masz miejsca lub zezwolenia na budowę garażu wiata będzie dla Ciebie idealnym rozwiązaniem. Na rynku dostępne są wiaty stalowe, blaszane lub drewniane. Te pierwsze na pewno są solidniejsze, ze względu na wykonanie, jednak ich ceny są dużo wyższe od innych rodzajów. Wiaty drewniane produkowane są najczęściej z drzew dobrego gatunku, o twardym drewnie, dodatkowo zabezpieczane kilkukrotnie lakierem, dzięki czemu powinny nam posłużyć przez długie lata. Decydując się na taką wiatę masz możliwość ochronić swój samochód przed deszczem i śniegiem, więc na dłużej zachowa on lepszy wygląd lakieru. Nowoczesne wiaty produkowane z drewna gięto-klejonego cechuje bardzo wysoka jakość. Dostępne są wiaty jednostanowiskowe, pod którą mieści się jeden samochód, lub wielostanowiskowe. W zależności od wymiarów różnią się cenami – od około 800 złotych do 2500 złotych za wiatę o większym rozmiarze. Jeśli więc interesowałaby nas taka wiata, największy wybór znajdziemy w internecie. Gdy już wybierzemy ją sobie na stronie producenta najczęściej przywożona jest do nas w częściach do samodzielnego złożenia. Taką zmontowaną wiatę możemy potem składać i rozkładać wiele razy oraz przestawiać z miejsca na miejsce, co jest na pewno wielkim ułatwieniem. Jest to możliwe ze względu na jakość drewna.

Jeśli więc jesteśmy zainteresowani ochroną naszego samochodu powinniśmy zastanowić się nas zakupem drewnianej wiaty, gdyż jest to bardzo dobre rozwiązanie. Bedzie stanowić idealne zadaszenie auta, a w razie potrzeby można ją rozmontować.