Warto wysyłać dzieci na warsztaty!

Mam dwójkę dzieci – syna Franka oraz córkę Nicolę. Bardzo lubię kiedy moje dzieci spędzają czas w jakiś ciekawy sposób. Ani córka, ani syn nigdy się nie nudzą, bo nawet jeżeli nie wymyślę im nic ciekawego do zrobienia to potrafią same zorganizować sobie czas. Myślę, że miały na to wpływ różne warsztaty, w których często biorą udział.

Dzięki warsztatom dzieci uczą się poprzez zabawę

warsztaty dla dzieci w WarszawieMoim zdaniem, że jeżeli się chce to naprawdę można samemu wymyślić dla swoich dzieci ciekawe zajęcia i wspólnie z nimi trochę kreatywnie spędzić czas. Ale nie znaczy to, że nie korzystam z różnego rodzaju zajęć przeznaczonych dla najmłodszych, w czasie których mogą się wiele nauczyć i zintegrować się z innymi dziećmi. Myślę, że warsztaty dla dzieci w Warszawie jest całkiem łatwo znaleźć, nawet jeżeli szuka się takich, które są darmowe. W każdym razie ja nigdy nie miałam żeby znaleźć coś fajnego dla swoich dzieci, w szczególności latem, bo wtedy takich zajęć dla dzieciaków jest mnóstwo. Moja córka ma dziesięć lat, a syn niedawno skończył siedem, a więc teraz już coraz częściej uczestniczą w różnych warsztatach razem. Kiedyś ze względu na wiek Franka musiałam szukać dla niego zajęć dla maluchów. Teraz nie ma problemów z tym żeby mógł brać udział w warsztatach, w których wymagane są umiejętności czytania i pisania. W te wakacje np. udało mi się zapisać córkę i syna na warsztaty, w czasie których dzieci mogły zobaczyć różne ciekawe eksperymenty oraz same brać w udział w niektórych. W czasie tych zajęć poprzez naukę dzieci naprawdę nauczyły się bardzo dużo.

Uważam, że udział w warsztatach daje dzieciom naprawdę dużo. Nawet jeżeli dziecko ma za zadanie stworzyć jakieś dzieło artystyczne to i tak rozwija też w czasie takich zajęć swoje umiejętności interpersonalne. Często różne zadania przeprowadzane są w grupie, co jest świetnym rozwiązaniem.