W jaki sposób stworzyć profesjonalny zakład pogrzebowy?

 

Jeśli myślimy nad założeniem własnej działalności gospodarczej, to istotne jest, by mieć z góry skonstruowany plan i rozeznanie lokalnego rynku. Byłem przekonany, że moje podejście do tematu i wysoki poziom organizacji pozwoli z powodzeniem prowadzić zakład pogrzebowy.

Jak zająłem się usługami pogrzebowymi?

usługi pogrzebowe krakówWiedziałem, że chcę stworzyć takie miejsce, które będzie kojarzyło się z profesjonalnym podejściem do klienta. Jeśli chodzi o usługi pogrzebowe Kraków, to rynek jest bardzo konkurencyjny. Nie przeszkadzało mi to jednak w założeniu własnego biznesu. Przede wszystkim skupiłem się na odpowiedniej lokalizacji biura oraz załatwieniu wszystkich formalności. Wiedziałem, że w obecnych czasach warto mieć jak najszerszą ofertę. Dlatego też usługi zakładu opierały się zarówno na standardowym pogrzebie jak i działaniach związanych z kremacją. Bardzo ważne było też podejście do klienta, dlatego cały personel został odpowiednio przeszkolony. Wiedziałem, jak ważne jest okazanie szacunku wobec zmarłego oraz dochowanie tajemnicy klienta. Dlatego też przeprowadzałem subtelne wywiady z osobami, które przychodziły zainteresowane usługami. Uzyskiwałem w ten sposób obraz zmarłej osoby i starałem się podjąć takie kroki organizacyjne, by osoby uczestniczące w ostatnim pożegnaniu odczuwały aurę związaną z jej odejściem. Ważne było rozmieszczenie kwiatów i dekoracji. Czasami organizowałem też rzutnik, który pokazywał wszystkie ważne chwile z życia zmarłego.

Zauważyłem, że taka forma pożegnania bardzo podobała się zebranym. Mogli wspominać, oglądać szczęśliwe sytuacje z życia osoby zmarłej, a czasami nawet smutny uśmiech gościł na ich twarzach. Bardzo szybko wyrobiłem sobie renomę profesjonalisty. Dlatego też cieszę się, że mogę pomagać w tak trudnych sytuacjach.