W Ciechocinku szukajmy promocji w sanatoriach

 

Ciechocinek jest znany w całej Polsce z powodu swoich tężni solankowych. Są najbardziej rozpoznawalnym obiektem w mieście. Są drewniane, by ułatwić odparowanie wody z leczniczej solanki. To głownie dzięki nim Ciechocinek stał się miejscowością uzdrowiskową.

Ciechocińskie sanatoria oferują promocje

Ciechocinek - promocje w sanatoriachW Ciechocinku znajdziemy bardzo dużo sanatoriów i szpitali leczniczych. Pobyt w tej miejscowości jest polecany osobom z kłopotami z układem oddechowym, krążeniem czy problemami z narządami ruchu. Ośrodki mają w swojej ofercie masaże lecznicze, kąpiele solankowe i zabiegi borowinowe. Dwutygodniowy pobyt może nas trochę kosztować, ale i na to jest rozwiązanie. Oto co oferuje Ciechocinek – promocje w sanatoriach! Możemy na nie trafić nawet latem. Warto dobrze zapoznać się z ofertą poszczególnych ośrodków, by nie przepłacać za wczasy rehabilitacyjne. Czasem ceny są obniżone nawet o kilkaset złotych. Warto mieć to na uwadze planując wyjazd do Ciechocinka. Oprócz zabiegów miasteczko oferuje piękne parki. Możemy pospacerować wśród egzotycznej roślinności. Może uda nam się trafić na występy artystyczne w muszli koncertowej? W Ciechocinku na kuracjuszy czeka mnóstwo atrakcji. Koniecznie musimy zobaczyć fontannę Jasia i Małgosi w Parku Zdrojowym. Jest jednym z bardziej charakterystycznych obiektów w mieście. Wybierzmy się też do Pijalni Wód Mineralnych. Znajdziemy tu słynną wodę leczniczą. Sam budynek pijalni jest bardzo piękny. Zbudowano go z drewna w latach 1880-1881. Wokół znajdziemy piękne dywany kwiatowe. Można tu miło spędzić popołudnie.

Ciechocinek do roku odwiedza kilkadziesiąt tysięcy kuracjuszy. Niektóre ośrodki oferują dofinansowanie turnusu ze środków PFRON. Jeśli posiadamy orzeczenie o niepełnosprawności warto dowiedzieć się o tej ofercie coś więcej.