Telewizja przemysłowa wysokiej jakości

Używana przez nas do tej pory telewizja cctv sprawdzała się dobrze, a przynajmniej tak się nam wydawało. Nie był to profesjonalny system, a jedynie monitoring postawiony na ogólnodostępnych darmowych programach. Jak często się zdarza, był on dobry do pierwszego zdarzenia, w którym niezbędne było zgranie dokładnego obrazu o dobrej jakości.

Profesjonalny monitoring stacjonarny

profesjonalna telewizja cctvStosowany przez nas program nie dawał jednak wymaganej jakości, dlatego zdecydowaliśmy się na instalację porządnego systemu monitoringu. Profesjonalna telewizja cctv była dość dużą inwestycją, ale nauczeni wcześniejszym zdarzeniem woleliśmy nie ryzykować i mieć na obiekcie system, który będzie miał dobrą jakość. Spośród wszystkich rodzajów systemów monitorowania, najbardziej do gustu przypadł nam monitoring stacjonarny. Mimo iż nie była to najtańsza spośród wszystkich opcji, to jednak dawała nam pewność iż sprzęt będzie zawsze działał sprawnie, a wszelkie naprawy czy wymiany będą możliwe do wykonania od ręki. Ze wszystkich dostępnych systemów, to właśnie monitoring stacjonarny posiadał najlepszą jakość, przy zastosowaniu odpowiednich kamer. Te również wybraliśmy głównie mając na uwadze jak najlepszą jakość obrazu i rozdzielczość. Do tego, większość z owych kamer była obrotowa, gdyż uważaliśmy iż są one o wiele poręczniejsze w użyciu niż stacjonarne.

Taka jakość wymagała oczywiście odpowiednio dużych dysków do rejestratora, więc za poradą specjalisty z firmy zakładającej monitoring, zaopatrzyliśmy się w dostateczną ilość dysków by pomieścić nagrania nawet sprzed pół roku. Nowy, profesjonalny system działał nieporównywalnie lepiej niż stary. Obraz był dokładny i bardzo wyraźny, nawet w nocy, a sam system funkcjonował płynnie i bez widocznych zacięć.