Tapety ścienne powracają na salony

Gdy przyglądamy się ścianom dawnych dworków, posiadłości książęcych i pałaców, nigdy nie są one pozostawione samym sobie. Bez ozdobników, malowideł, obrazów i gobelinów. Ściana wówczas odgrywała bardzo istotną rolę i miała być ozdobą wnętrza, a nie tylko częścią konstrukcyjną. Obecnie ludzie są bardziej powściągliwi w ozdabianiu ścian, choć trend ten ulega zmianie.

Wyraź siebie poprzez ścianę!

tapety ścienneNa ścianie możemy umieścić obraz, naklejkę, a nawet ozdobny dywanik. Możemy tak naprawdę przyozdobić ją na tysiąc sposobów. Jak jednak jest w praktyce? Widują ściany puste, które wręcz straszą swoją monotonią. W żaden sposób nie podkreślają one wnętrza, a nawet bardziej je „zasmucają”. A przecież ściana to idealne miejsce na wyrażenie siebie! Umieszczenie dzieła swojego ulubionego malarza, czy przyozdobienie jej samodzielnie. Jednak najprostszą i ogólnodostępną metodą na przyozdobienie smutnej ściany, jest zakupienie tapety. Obecnie tapety ścienne mają mnóstwo wzorów i kolorów. Przeglądając je mam ogromny problem z wyborem. Każda z nich do mnie w jakiś sposób przemawia. Staram się jednak zwracać głównie uwagę na takie, które w jakiś sposób związane są z moimi zainteresowaniami. Uwielbiam gdy dom odzwierciedla duszę jego właściciela. Ukazuje jego pasje, marzenia i wspomnienia. Zawsze przyciągają mnie takie elementy, ponieważ nadają one swoistego charakteru. Takiego charakteru, którego nie spotkam w żadnym innym wnętrzu. Ten indywidualizm jest w cenie, a tapeta pozwala nam w łatwy sposób wydobyć go z własnego wnętrza i pokazać światu.

Tapeta to świetny sposób na ukazanie swojej osobowości. Duszy romantyka, podróżnika, czy ekscentryka. Ktoś może powiedzieć, że to tylko zwykła tapeta. To nieprawda. Tapeta ma moc indywidualizowania przestrzeni.

Close Menu