Szuflady wykonywane z wikliny

Dziś wiklina ma przeżywa swego rodzaju renesans. Coraz więcej osób sobie o niej przypomina i coraz więcej osób pragnie mieć w domu coś, co zostanie z niej wykonane. Przykładem mogą być wiklinowe szuflady, które coraz częściej pojawiają się w sklepach. Czemu zawdzięcza ona swoją popularność? Składa się na to kilka czynników.

Elegancka szuflada z wikliny

szerokie szuflady wiklinoweNiegdyś w Polsce było niewiele materiałów. Zawieruchy dziejowe sprawiły, że dobrego drewna było niewiele. Dlatego meble były wykonywane raczej z gorszych gatunków drewna i dość szybko ulegały popsuciu. Wówczas bardzo ceniona na terenie naszego kraju była wiklina. Była tak wysoko oceniana przez ludzi, że posłużyła na wykonane mebli, które zostały przekazane w darze parze królewskiej Szwecji. Jednak po latach przestano pamiętać o wiklinie o o tym, jak w kluczowym momencie stała się niejako gwiazdą. W sklepach było coraz więcej mebli wykonywanych z drewna, ludzie przestali interesować się wikliną. Dobrze sprzedawały się tylko i wyłącznie kosze, które wyplatano z niej na wsiach. Dziś jednak sytuacja bardzo mocno się zmienia. Znów zaczynamy cenić wiklinę i staramy się wykonywać z niej przeróżne rzeczy. Bardzo często staje się ona podstawowym materiałem, z którego wykonuje się meble. Powstają z niej również części składowe mebli, przykładowo szuflady. Stelaż jest metalowy, a w nim umieszcza się wiklinowe szuflady. Wygląda to bardzo elegancko i przede wszystkim ponadczasowo. Dziś takie szerokie szuflady wiklinowe możemy sobie dokupić wedle własnego uznania. Wiele modeli prezentowanych jest w bardzo dobrych cenach w sklepach online. Taka szuflada jest przede wszystkim bardzo solidna i wytrzymała. Czasem ze zwykłymi szufladami mamy ten problem, że ich zawiasy przestają dobrze pracować. W przypadku takich szuflad jest zupełnie inaczej. Gładkość wikliny sprawia, że szuflada swobodnie i bardzo płynnie sunie po metalowym stelażu. Plusem jest również to, że taką szufladę można bardzo łatwo wyczyścić i w gruncie rzeczy dotrzeć do każdego nawet najmniejszego zakamarka.

Dziś zdecydowanie bardziej cenimy sobie wiklinę, niż jeszcze dwadzieścia lat temu. Zaczyna ona na stałe gościć w naszych domach. Wykonuje się z niej ozdobne kosze, a nawet szuflady przykładowo do przedpokoju. Taka szuflada dobrze sprawdzi się nawet w łazience, pomimo panującej tam wilgoci. Jest to materiał, który niewątpliwie wyróżnia się.