Rozszerzenie działań firmy wiązało się przede wszystkim z unowocześnieniem i wymianą dotychczasowego wyposażenia i uzbrojenia. W pierwszej kolejności zostały wymienione stare karabiny, które pamiętały jeszcze lata siedemdziesiąte, zastąpione nowoczesnymi, zaawansowanymi modelami mającymi o wiele lepsze cechy bojowe. Do nowoczesnej broni potrzebne były równie nowoczesne szafy do ich przechowywania.

Nowoczesne szafy pancerne do broni długiej

szafy pancerne na brońStare szafy spełniały wszystkie obecne wymagania, aczkolwiek miały one już swoje lata, a my chcieliśmy utrzymać jak najlepszy poziom magazynu broni, więc zostały one wymienione razem z zawartością. Nowoczesne szafy pancerne na broń długą, jakie zakupiliśmy, były jeszcze bardziej masywne niż poprzednie modele. Odpornością znacznie przewyższały dotychczasowo stosowane szafy, mając niemal dwukrotnie większą wytrzymałość na jakiekolwiek uszkodzenia. Jako konstrukcje nowoczesne, były wyposażone w skomplikowany zamek, niemożliwy do otwarcia bez posiadania klucza. Całość była zamykana elektronicznie, zabezpieczana kodem lub kartą dostępową służącą jako klucz. Próby otwarcia szaf bez posiadania jednego z dwóch powyższych kończyły się całkowitą blokadą zamka do czasu usunięcia alarmu przez upoważnioną osobę. Szafy, mimo całej swojej wytrzymałości, spełniały też normy konserwacyjne. Były one hermetycznie zamykane, nie przepuszczając wilgoci i powietrza z zewnątrz, dzięki czemu przechowywana broń była mniej podatna na korozję i zakurzenie, a tym samym na uszkodzenia i zacięcia.

Jedna taka szafa była na tyle pojemna, by zmieścić co najmniej cztery sztuki długiej broni, oraz wszelkie akcesoria, narzędzia do napraw a także amunicję. Pozwalało to na znaczne zaoszczędzenie miejsca w magazynie, i łatwy dostęp do potrzebnych akurat elementów.