Studnia jako sposób na uniezależnienie się od wodociągów

Każdy kto marzy o tym, by płacić niższe rachunki za wodę, powinien zastanowić się nad inwestycją w studnię głębinową. Wiadomo, że inwestycja ta nie jest tania, ale okazuje się, że już po kilku latach zwracają się jej koszty. Studnie głębinowe pozwalają uniezależnień się od dostawy wody z przedsiębiorstw wodociągowych.

Budowa studni głębinowych z pompami do pobierania wody

studnie głębinowe bielskoW sytuacji, w której dostawa wody nagle zostanie przerwana, domownicy mogą swobodnie korzystać z wody studziennej. Woda ze studni jest też znacznie zdrowsza niż woda z kranu. Nie zawiera ona tak wielu zanieczyszczeń i nie trzeba jej dodatkowo filtrować. Poza tym woda studzienna ma też znacznie więcej minerałów: mikro i makroelementów, które są potrzebne ludzkiemu organizmowi do prawidłowego funkcjonowania. Jest wiele firm, które oferują studnie głębinowe bielsko, ale nie na każdej posesji można taką studnię zamontować. Ujęcie wody pitnej musi znajdować się w określonej odległości od przydomowych oczyszczalni ścieków (zazwyczaj ok. 80m). Nowoczesne studnie nie wyglądają tak jak kiedyś. Teraz nie trzeba ręcznie pobierać wody studziennej. Studnie głębinowe mają zamontowane na dnie, przy lustrze wody, specjalne pompy. To właśnie one pozwalają na sprawne pobieranie wody. Pompa może zostać połączona z rurami wodociągowymi znajdującymi się w budynku. Dzięki temu rachunki za wodę będą o wiele niższe lub nawet zerowe. Studnię głębinową można montować nie tylko przy domu jednorodzinnym.

Często studnie budowane są przy dużych szklarniach, budynkach gospodarskich, w których utrzymuje się zwierzęta inwentarskie. Wszędzie tam, gdzie zużycie wody jest duże, warto zdecydować się na studnię głębinową. Przed odwiertem studni należy wykonać badanie hydrogeologiczne na obecność wody podziemnej na danym terenie oraz głębokość jej położenia.