Dziecko boi się zasypiać samemu? Obawia się potworów spod łóżka i ciemności? Jak pomóc maluchowi w tym niełatwym czasie? Dobrym rozwiązaniem jest rozświetlenie nieco jego pokoju, co ułatwi spokojny sen. Jak łatwo i efektownie sprawić, by pokój dziecka stał się przestrzenią, w której będzie czuł się bezpiecznie?

Cotton balls czy świecące naklejki?

Wiele dzieci spotyka strach przed ciemnością czy tajemniczymi potworami. Przez to maluchom trudniej jest zasnąć i nie chcą one ani na chwile opuścić swojego rodzica. Można jednak im w tym pomóc. Najlepszym sposobem jest wzbogacenie pokoju dziecka w dodatkowe, delikatne źródło światła. Ostatnim trendem na rynku stały się cotton balls lampki, które potrafią zdziałać cuda. Kolorowe kule w różnych kolorach nie tylko wprowadzą delikatne światło do pokoju, ale i będą pięknym elementem dekoracyjnym. Sprawdzą się nie tylko do pokoju, gdyż lampki można zabierać wszędzie – na wycieczkę, pod namiot czy do samochodu. Zaletą jest także to, że cotton balls rozpraszają bardzo delikatne i nastrojowe światło, dzięki czemu nie będą one przeszkadzać dziecku w zaśnięciu. I co najważniejsze – można je umieścić wszędzie, gdzie tylko chcemy. Oprócz takich lampek sprawdzić mogą się też fluorescencyjne naklejki na ścianę, które choć nie wprowadzą wiele światła do pokoju, to dadzą dziecku poczucie bezpieczeństwa i spokoju. Zainwestować można także w zabawki, które świecą w ciemności. Wszystko zależy od tego, z jakim kłopotem zmaga się nasze dziecko. Pamiętajmy, że nie wolno lekceważyć ani wyśmiewać jego obaw, gdyż może to tylko pogorszyć sytuację.

Dorastanie nie jest łatwe. Zapewne każdy z nas choć raz bał się ciemności. Wtedy nasze mamy spędzały z nami długie godziny na tłumaczeniu, że wszystko jest dobrze i nie mamy się czym martwić. Dzisiejsze rozwiązania są o wiele prostsze i pomogą zaoszczędzić dzieciom, jak i rodzicom wielu zmartwień. Pamiętajmy, że każda odrobina światła w pokoju złagodzi stres dziecka i zachęci go do zasypiania samemu i bez obaw.

Więcej informacji znajdziesz na stronie www.babyconcept.pl!