Spokojny sen na materacu kokosowym

Długi i nieprzerwany sen jest istotny dla każdego z nas. O ile większości zawsze brakuje paru godzin snu, to jednak na materac na jakim śpimy mamy całkowity wpływ i możemy o niego odpowiednio zadbać, aby było nam wygodnie.

Jak wyglądają materace kokosowe?

Materac kokosowyJeżeli chcemy się wyspać, to najlepiej dokładnie wywietrzyć sypialnię przed położeniem się do łóżka, wypić filiżankę melisy i otulić się miękką pościelą. Jednak nie zawsze to wystarcza, szczególnie jeżeli leżymy na zbyt twardym, lub zbyt miękkim materacu. Warto zawczasu zadbać o podłoże do spania, aby nie narzekać później na ból w kręgosłupie. Materac kokosowy jest połączeniem materaca piankowego, sprężynowego, lub lateksowego. Wkład kokosowy jest tylko jedną z jego warstw, która odpowiada za właściwą twardość podłoża i jego dobrą wentylację. Kokos jest naturalnym surowcem, który nie powoduje alergii, ani nie pozwala na gromadzenie się we wnętrzu roztoczy bakterii i niebezpiecznych dla zdrowia grzybów. W zależności od upodobań i preferencji materace kokosowe mogą być w osiemdziesięciu procent zbudowane z pianki termoelastycznej, albo ze sprężyn. Wszystkie warstwy materaca są zamknięte w bawełnianym pokrowcu, na który nałożona jest poszewka zabezpieczająca materac przed zabrudzeniem i zamoczeniem. O ile zewnętrzny pokrowiec można prać, to sam materac można jedynie przecierać wilgotną szmatką i wysuszyć przed schowaniem. Materace kokosowe mogą wyć używane przez niemowlaki, alergików i osoby z wadami kręgosłupa, gdyż zapewnia on optymalne podarcie.

Dla niemowlaków materac jest dostępny w rozmiarze siedemdziesiąt na sto dwadzieścia centymetrów. Jest on w pełni bezpieczny dla malucha i nie powoduje podrażnień, ani uczuleń. Dostępne są w różnej wysokości od dziesięciu centymetrów.