Skuteczne zapobieganie oblodzeniom

Dziś, przy tak dużej ilości pojazdów mechanicznych, utrzymanie odpowiedniego stanu nawierzchni na drogach jest szczególnie ważne. Może być to problematyczne, zwłaszcza w okresie zimowym, ponieważ wtedy występują marznące opady deszczu oraz pojawiają się miejscowe oblodzenia drogi. Na szczęście aktualnie dostępne są różnego rodzaju środki, które zapobiegają wystąpieniu tych właśnie problemów.

Odmrażające właściwości chlorku wapnia

chlorek wapniaJeżeli chodzi o pozbywanie się lodu z drogi, dziś bardzo popularną substancją jest chlorek wapnia. Jest to substancja o właściwościach podobnych do popularnej soli drogowej, jednak jest ona zdecydowanie mniej żrąca, w związku z czym nie zagraża to w żaden sposób pojazdom, które po drogach się poruszają. Chlorek wapnia jest substancją dostępną w konkurencyjnych cenach i nie odnotowano, aby miał on szczególnie toksyczny wpływ na środowisko naturalne, dzięki czemu można używać go absolutnie bezpiecznie. Substancja ta jest dostępna w postaci niewielkich kulek, trochę podobnych do tradycyjnej soli drogowej, w związku z czym można go rozsypywać za pomocą klasycznych urządzeń, które w drogownictwie były do tej pory używane. Chlorek wapnia dziś jest uznawany za najbardziej skuteczną substancję, która pozwala pozbyć się na stałe problemu z oblodzeniem dróg oraz chodników. Nie emituje on żadnego zapachu, w związku z czym na drodze, czy też chodniku jest on praktycznie niezauważalny.

Istnieje wiele sposobów, aby w okresie zimowym skutecznie pozbyć się niebezpiecznego oblodzenia na drogach oraz chodnikach. Dziś najbardziej skuteczną metodą oraz alternatywą dla klasycznej soli drogowej jest chlorek wapnia, dzięki któremu lód natychmiast się roztapia, a jezdnia pozostaje całkowicie bezpieczna. Jest on również bezpieczny dla środowiska naturalnego.