Sklep motorowodny i sprzęt ratunkowy

Uprawianie żeglarstwa nierozerwalnie wiąże się z koniecznością dbania o bezpieczeństwo. Aby to czynić, należy się zaopatrzyć w nowoczesny sprzęt ratunkowy, który jest oferowany przez sklep motorowodny i żeglarski. Kiedy mamy zamiar wypłynąć na nasz pierwszy rejs, warto odwiedzić jeden z internetowych sklepów żeglarskich i przejrzeć ofertę potrzebnych akcesoriów.

Sklep motorowodny oferujący akcesoria ratunkowe

sklepy motorowodneDo najważniejszych akcesoriów oferowanych w sklepach zajmujących się sprzedażą akcesoriów żeglarskich, należą boje i rzutki. Za ich pomocą możemy uratować komuś życie, rzucając mu daną bojkę. Taką samą funkcję spełniają koła ratunkowe, które są oferowane także w kształcie podkowy. Sklepy motorowodne oferują także bosaki, pagaje oraz kamizelki ratunkowe lub też kapoki. Dzięki zastosowaniu kamizelki ratunkowej wykonanej z bardzo lekkiej pianki jesteśmy wystarczająco zabezpieczeni przed utonięciem. Kamizelki tego typu są także wyposażone w gwizdki, którymi możemy przywołać daną osobę. Sklepy oferują także akcesoria zapewniające bezpieczeństwo na basenie, takie jak na przykład liny torowe, które oprócz oddzielania toru pływackiego, zabezpieczają przed niespodziewanymi sytuacjami. Pływająca osoba może się ich złapać, gdyż są wykonane z nietonącej liny oraz pływaków. Dzięki zastosowaniu takiej liny możemy bezpiecznie wyznaczyć granicę kąpieliska.

Do innych akcesoriów zwiększających bezpieczeństwo na wodzie należą rogi mgłowe oraz trójkąty sygnalizacyjne. Dzięki kołowrotowi ratowniczemu możliwe jest szybkie rozwinięcie liny z szelką ratowniczą. Kołowroty są bardzo lekkie i przydatne szczególnie w ratownictwie na otwartych wodach. Lina może być błyskawicznie rozwinięta, a ratownik może rozpocząć akcję ratującą tonącą osobę.