Potrzebowałam samochodu. Oczywiście mogłabym kupić własne auto, jednak potrzeba była raczej jednorazowa. Zwykle poruszam się komunikacją miejską, która w mojej miejscowości jest bardzo dobra. Samochód sprawia wiele problemów. Samo szukanie miejsca do zaparkowania, zwłaszcza w centrum miasta jest w stanie pojawiać się w moich nocnych koszmarach. Jednak sytuacja w tym wypadku wymagała ode mnie posiadania samochodu.

Gdy samochód wynajmujemy na dłużej, zapłacimy mniej

Wynajem długoterminowy samochodów w gdyniWszystko za sprawą faktu, że moja ciotka miała wypadek. Taksówki są bardzo drogie i trzeba na nie długo czekać, a ciocia musiała odbyć bardzo wiele wizyt lekarskich. Oczywiście szybko odzyskiwała zdrowie, ale samo leczenie oraz rehabilitacja miała jeszcze trochę potrwać. Zastanawiałam się, co mam zrobić. Doskonałym pomysłem okazał się wynajem długoterminowy samochodów w Gdyni. Jak się okazało samochód można było wynająć nawet na kilka miesięcy, a cena za każdy kolejny była trochę niższa, niż za poprzedni. Jak się okazało, w wypożyczalni warto było być lojalnym klientem. Oferta dostępnych samochodów była naprawdę bardzo duża, a ceny dosyć konkurencyjne. Zdecydowałam się na wyższy samochód, bardzo wygodny oraz posiadający odpowiednie udogodnienia dla osób niepełnosprawnych, dzięki czemu ciocia mogła podróżować wygodnie. Okazało się, że w przypadku kierowców takich jak ja, czyli niedoświadczonych istnieje możliwość wykupienia dodatkowego ubezpieczenia, na co od razu się zdecydowałam.

Decydując się na wypożyczenie samochodu, miałam pewne obawy. Przede wszystkim wydawało mi się, że samochód da się wynająć maksymalnie na kilka dni. Na szczęście jedna z lokalnych wypożyczalni miała w swojej ofercie usługę, jaką jest długoterminowy wynajem samochodów. Było to dokładnie to, czego w tym momencie potrzebowałam.