Sala weselna dla 300 gości we Wrocławiu

Jaką salę wybrać na swoje wesele? Wybór wydawał mi się dosyć prosty dopóki sama nie stanęłam przed tym dylematem. Kiedyś myślałam, że para młoda po prostu rezerwuje salę która jest najbliżej kościoła lub miejsce gdzie był najszybszy wolny termin. 

Jak wybierałam swoją salę weselną?

sala weselna - wrocławDopiero w momencie, w którym sama rozpoczynam organizować swój ślub, zobaczyłam jak wiele innych czynników wpływa na wybór. Z racji tego, iż sala jest pierwszą sprawą o jaką musiałam zadbać, to od niej zależny jest cały późniejszy wygląd wesela. Mi najbardziej podobała się sala weselna – Wrocław, która jest bardzo bogato zdobiona, utrzymana trochę w stylu pałacowym. Dlatego już na samym początku musiałam zastanowić się, czy ten rodzaj wystroju będzie pasował do mojej wizji wesela. Jeśli okazałoby się, że wolę jednak bardziej styl nowoczesny, inne ozdoby i minimalizm, musiałabym ruszyć w dalsze poszukiwania. Dlatego uważam, że każda para młoda powinna zacząć od takiej analizy sytuacji. Nie będzie później problemu, jeśli panna młoda będzie oczekiwała konkretnego wystroju sali, a okaże się, że nie będzie on współgrał z wyglądem pomieszczenia i budynku. Drugą sprawą jest liczba gości. Niestety z kilku innych sal musiałam zrezygnować ze względu na to, że moi goście nie zmieściliby się w danym pomieszczeniu. Wszystkie sale jakie oglądałam wcześniej przystosowane były dla około 200 gości. Tymczasem na moim weselu będzie ponad 300 zaproszonych osób. W tym wypadku również więc musiałam zmienić swoje plany. Na trzecim miejscu postawiłam na jedzenie. Ja sama jestem osobą wybredną, dlatego chciałam, aby menu weselne było jak najbardziej uniwersalne. Wtedy każdy gość będzie mógł znaleźć danie odpowiadające swoim smakom.

Dopiero te trzy elementy połączone ze sobą sprawiły, że mój wybór padł właśnie na tę a nie inną lokalizację. Na boczny plan odeszła sprawa tego, że sala jest oddalona o kilkanaście kilometrów od miejsca moich zaślubin.