Rower jako ekologiczny pojazd

Wielu z nas codziennie dojeżdża do pracy lub szkoły, czasem trasa ta ma wiele kilometrów. Nie każdy może skorzystać ze zbiorowej komunikacji miejskiej lub innego zbiorowego środka transportu. Wciąż liczną, a nawet coraz liczniejszą grupę stanowią ludzie, którzy przemieszczają się samochodami osobowymi, często samemu, wyrządzając przy tym szkodę środowisku naturalnemu.

Rower dobry na każdą okazję

Romet Rambler R7.2Nie zawsze musi tak być. Oczywiście, trasę liczącą kilkanaście lub kilkadziesiąt kilometrów najlepiej jest pokonać autem, jednak w przypadku mniejszych odległości dobrze jest zastanowić się nad przejściem na rower. Niesie to ze sobą mnóstwo korzyści. Pozytywnie wpłynie to nie tylko na środowisko naturalne, gdyż jazda rowerem nie wydziela żadnych gazów cieplarnianych, potrzebna jest jedynie siła naszych mięśni, ale wpłynie pozytywnie także na nasze zdrowie. Jeżdżąc na rowerze regularnie, zwiększamy znacznie wydolność naszego organizmu, co skutkuje nie tylko zwiększonymi możliwościami fizycznymi ale także rzutuje pozytywnie na przyszłość. Na starość będziemy mogli bowiem dłużej zachować samodzielność i sprawność motoryczną. Spowodowane to jest tym, że wolniej będzie spadać nasz współczynnik przyswajalności tlenu. Badania wskazują, że osoby uprawiające sport mogą zachować samodzielność nawet o dwadzieścia lat dłużej. Dodatkowo, kupując rower górski, na przykład Romet Rambler R7.2, którego cena jest przystępna, możemy oprócz standardowych tras wybrać się także w trudniejszy teren, co także będzie wpływało pozytywnie na naszą kondycję psychofizyczną.

Rower ma mnóstwo zalet, a jedyną przeszkodą na drodze może być pogoda. Nie brakuje jednak zapaleńców, którzy uprawiają ten sport przez cały rok. Niewątpliwie ich dzieci lub wnuki w przyszłości podziękują im za proekologiczną postawę, która pozwoli nam dłużej zachowywać naszą wspólną planetę w dobrym stanie. Przesiadając się z samochodu na rower świadczymy przysługę nie tylko sobie ale także ludziom wokół.