Przedszkole nie tylko uczy, ale także rozwija dziecko

Mimo że moja praca pozwalała mi na pracowanie w domu, mogłam śmiało zajmować się naszym synkiem. Jednak wspólnie z mężem stwierdziliśmy, że najlepiej będzie, jeśli nasz jedynak pójdzie do dzieci. Puszczenie dziecka nie powinniśmy traktować, jako zło, ponieważ to bardzo dobra decyzja dla rozwoju dziecka.

Dlaczego zapisałam syna do przedszkola?

Przedszkole Kraków RuczajAlanek jest na szczęście dzieckiem, które nie boi się nawiązywania kontaktów z innymi dziećmi. Mimo to zapisanie dziecka do przedszkola, zapewnia naszym dzieciom nie tylko kontakt z innymi dziećmi, ale również możliwość nauki. Chcieliśmy znaleźć blisko domu przedszkole Kraków Ruczaj to mimo wszystko spore osiedle, więc mieliśmy możliwość wyboru. Dzięki przedszkolu Alanek zrozumiał, że nie tylko jego potrzeby się liczą, a innych dzieciaczków także. Bo trudno wytłumaczyć takie zasady jedynakowi, dlatego widziałam więcej plusów, jeśli chodzi o zapisanie do przedszkola. Poza tym w grupie zdecydowanie łatwiej, synek nauczy się, co to znaczy rywalizacja czy pomaganie sobie wzajemnie. Dziecka nie powinniśmy trzymać tylko i wyłącznie w domu. Powinien mieć możliwość rozwijania się z innymi dziećmi. Ponadto w przedszkolu ma kontakt z innymi dzieciakami i to pozwala ukształtować jego odporność. Niektórych cech nie jesteśmy w stanie wykształtować sami jako rodzice. Poza tym powinien móc obserwować, jak bawią się inne dzieci czy zobaczyć, że nie zawsze będzie tak, jak on chce. Według mnie przedszkole bardzo dużo znaczy dla młodego człowieka, ponieważ rozwija je i uczy nowych doświadczeń, co jest bardzo ważne!

Nasz synek lubi chodzić do przedszkola, ponieważ podobają mi się zajęcia, które organizują panie przedszkolanki. Polubił też kilka osób w swojej grupie i ciekawi go, co jeszcze będą robili. To pokazało mi, że to ja tak bardzo się denerwowałam, a tymczasem Alanek był wręcz zachwycony chodzeniem do przedszkola.