Profesjonalny sposób montażu projektora

Wyświetlany obraz na ekranie przy pomocy rzutnika jest bardzo pomocny w prowadzeniu zajęć lekcyjnych w szkołach, przedstawianiu różnego rodzaju prezentacji oraz świetnie nadaje się do użytku prywatnego, np. oglądania filmów we własnym zaciszu domowym. Jakość wyświetlanego obrazu w dużej mierze zależy od sposobu, w jaki został zamontowany rzutnik.

Jak dobrze zamontować projektor?

montaż rzutnikaSprawa z pozoru wydaje się błaha. Jednak gdy przystąpimy do montażu, okazuje się, że wszystko nie jest tak proste, jak się wydawało na samym początku. Montaż rzutnika powinien być odpowiednio przemyślany, tak aby nie musieć zmieniać miejsca projektora co jakiś czas, a wszystkie kable były dyskretnie schowane. Do zamontowania rzutnika najlepiej użyć specjalnego uchwytu, dedykowanego pod dany model projektora, dzięki temu wszystkie otwory na śruby będą do siebie pasować. Rzutnik najlepiej umocować do sufitu lub ściany zaraz pod stropem, dzięki temu nie będzie on nikomu przeszkadzać, ponieważ nie zabiera powierzchni użytkowej. Robimy to w niedalekiej odległości od ekranu, na którym będzie wyświetlany obraz, tak aby wszystko, co jest wyświetlane, było wyraźne. Do ukrycia kabli od rzutnika najlepiej użyć listw ściennych, które możemy pomalować na kolor sufitu lub ścian, zależnie gdzie się znajdują, tak aby nie rzucały się w oczy. Do kabli będziemy mieli cały czas dobry dostęp, dzięki czemu w razie awarii naprawienie usterki będzie prostsze.

Przed zamontowanie warto przemyśleć gdzie to zrobić, aby ani ekran, ani rzutnik nie przeszkadzał w użytku codziennym danego pomieszczenia. W instrukcji, która jest dołączona do rzutnika powinny znajdować się wytyczne co do odległości projektora od ekranu, na które powinniśmy zwrócić uwagę i się do nich zastosować.