Problem z wilgocią – najlepsze osuszanie

Dom to budynek, o który musimy zadbać, aby służył nam przez wiele lat i to nie tylko już po jego wybudowaniu, ale w szczególności podczas budowy. Powinniśmy zadbać o to, aby firma zajmująca się izolacją budynków wykonała ją prawidłowo, ponieważ w późniejszym okresie wyniknąć mogą z tego duże problemy.

Wilgoć – jak sobie z nią poradzić?

osuszanie ścianBudowa domu to chyba marzenie każdego, jednak nie każdy może te marzenia spełnić. Czasem zamiast budowy decydujemy się na kupno domu, ponieważ akurat trafiła się okazja i możemy kupić fajny budynek za niewielkie pieniądze. W takim przypadku mało kto zastanawia się nad tym, dlaczego cena jest taka niska. Jednak po zakupie, kiedy urządzimy już budynek po swojemu, zaaklimatyzujemy się w nim okazuje się, że na ścianach w niektórych pomieszczeniach pojawia się pleśń lub wilgoć. I tutaj pojawia się problem, z którym zazwyczaj nie umiemy sobie sami poradzić dlatego najlepszym rozwiązaniem będzie wynajęcie firmy, zajmującej się osuszaniem ścian. Jak wygląda taki proces? Otóż kiedy już wynajmiemy odpowiednią firmę, ta przyjeżdża do nas z odpowiednimi urządzeniami, które bardzo często są nazywane suszarkami. Urządzenia te ustawia się w pomieszczeniach, po jednej sztuce lub kilka w zależności od stopnia zawilgocenia i pozostawia na kilka godzin, aż nadmierna wilgoć zostanie usunięta z naszych ścian. Osuszanie ścian to jedna z najprostszych jak i najtańszych metod, dlatego jest ona najchętniej wybierana przez osoby mające problem z wilgocią. Zazwyczaj cały proces pozbywania się wilgoci trwa od kilku do maksymalnie kilkunastu godzin (w skrajnych przypadkach, gdzie wilgoć jest naprawdę duża).

Moja koleżanka ostatnio miała duży problem z wilgocią a wszystko przez to, że przez małą szczelinkę w izolacji dostawała się woda, która wsiąkała w fundamenty. Wynajęła więc firmę, która doradziła jej osuszenie ścian a następnie poprawienie nieszczelnej izolacji.