Praktyka z metodologią Scrum

Szukaliśmy przez długi czas do firmy osoby, która zajmuje się zarządzaniem projektami z wykorzystaniem technologii i metodologii Scrum. Jest to bardzo popularne zwłaszcza w naszej dziedzinie, czyli tworzeniu stron internetowych, dzięki czemu wszystko rozbijane jest na poszczególne etapy, a praca przebiega bardzo sprawnie i zespołowo.

Wiedza na temat Scrum

scrum w praktycePoszukiwaliśmy więc osoby, która bardzo dobrze radzi sobie z wykorzystaniem takiej metodologii w praktyce, co nie było łatwe, gdyż nie jest to jeszcze na tyle spotykane na rynku pracy, żeby potencjalni pracownicy mogli się tym pochwalić. Dowiedziałem się również, że warto znaleźć osobę, która posiada nie dość, że wiedzą praktyczną, ale także nabytą podczas szkoleń przygotowujących do pracy Scrum. Takie szkolenia, jak się dowiedziałem organizowane są często w większych miastach przez firmy, które działają w tej branży od wielu lat i mogą przekazać w sposób efektywny wiedzę, która interesuje klientów. Nas jako potencjalnych pracodawców interesowało jednak to, czy osoba umie wykorzystywać Scrum w praktyce i na tym się skupiliśmy na tę chwilę. Praktyka jest niezwykle ważna w tym zawodzie, gdyż pracownicy, którzy nie posiadają jej, a jedynie bazują na nabytej teorii. Nie są aż tak pożądane na rynku. Wiadomo, że od czegoś trzeba zacząć, dlatego przygotowaliśmy również o naszej firmie specjalne programy stażowe oraz praktyki, które organizowane są właśnie dla osób, które chcą od nowa nauczyć się wykorzystywanej metodologii Scrum. Pod okiem naszych doświadczonych pracowników mogą bardzo łatwo nabyć wszelkie umiejętności, które są niezbędne do tego, aby później w odpowiedni sposób pracować pod szyldem naszej, czy innej firmy.

Scrum w praktyce jest bardzo często oferowany w postaci szkoleń, dodatkowo płatnych, na które również stwierdziliśmy, że musimy sobie pozwolić pod kątem naszych pracowników, aby ci stale rozwijali swoje kompetencje.