Praktyczny wkład do apteczki

Wyposażenie apteczki jest bardzo ważne ze względu na bezpieczeństwo osób, które mogą z niej korzystać. Sięgamy do niej kiedy się skaleczymy, coś nam wpadnie do oka, czy doznamy poważniejszego urazu. Jedno jest pewne, nie może ona być atrapą. 

Jakie wkłady wybierać do apteczek pierwszej pomocy? 

wkład do apteczki din 13164W domu nie każdy z nas ma apteczkę, ale za to w samochodzie już tak, ponieważ kodeks tego nakazuje. Podobnie jest z zakładami pracy, ponieważ każdy pracodawca jest zobowiązany wyposażyć firmę w apteczkę, z której będą mogli korzystać pracownicy. Jeżeli jeszcze jej nie mamy, to kupujemy całą apteczkę razem z opakowaniem. Dostępne są w sprzedaży apteczki w plastikowych i metalowych pudełkach, walizkach oraz w specjalnych torebkach ortalionowych. Jednak nie wygląd jest najważniejszy, a to co się znajduje w środku. Jednym z najlepszych jest wkład do apteczki din 13164, który zawiera wszystkie niezbędne artykuły medyczne, przydatne w każdym wypadku. Im lepiej jest wyposażona apteczka, tym większe szanse na skuteczną pomoc w razie konieczności. We wkładach din 13164 znajdziemy komplet jednorazowych plastrów, opatrunków elastycznych i jałowych, bandaży elastycznych i kompresów o różnych rozmiarach. Obowiązkowo znajdziemy także koc ratunkowy, chusty trójkątne i jednorazowe ustniki, lub maski do wykonywania resuscytacji krążeniowo – oddechowej. Wkłady spełniające normy din 13164 obowiązują we wszystkich krajach Unii Europejskiej i mogą być wykorzystywane w samochodach i zakładach pracy. 

Jeżeli już posiadamy apteczkę, to w razie wykorzystania jakiegoś artykułu, lub przekroczenia daty ważności, można je wymienić na nowe, lub kupić kompletny wkład do apteczki, bez opakowania. W Polsce możemy wyposażyć apteczkę w dowolny wkład, ponieważ nie ma wymogu co do jej zawartości.