Prace na wysokościach

 

Niemal każda firma budowlana na polskim rynku musi posiadać cały arsenał sprzętu. Każde zlecenie jest inne i nawet do z pozoru podobnych prac możemy potrzebować całkowicie odmiennych narzędzi i akcesoriów. Największe problemy budowlańcom sprawiają prace na wysokościach. Transportowanie rusztowań jest problematyczne, jeśli weźmiemy do tego czas jego składania i rozkładania, to z pewnością przyprawia nas to o białą gorączkę.

Najlepsza drabina wielofunkcyjna

specjalistyczne drabiny wielofunkcyjneCzęsto widzimy na naszych drogach pojazdu uzbrojone w składaną drabinę na dachu. Wydawać by się mogło, że z taką niepozorną drabiną fachowiec niewiele może zrobić, ale to tylko pozory. Jeśli jest w posiadaniu dobrej drabiny, to może z niej skorzystać na wiele sposobów. Niemal wszystkie sprawdzone specjalistyczne drabiny wielofunkcyjne posiadają kilka funkcji – od zwykłej pojedynczej drabiny, poprzez rozsuwane jej segmenty aż po prowizoryczne rusztowanie drabinowe. Niektóre drabiny mają nawet możliwość rozłożenia ich na schodach. To ostatnie zadowala szczególnie malarzy, bo malowanie sufitu nad schodami niemal zawsze sprawia ogromne problemy i pochłania mnóstwo czasu. Oczywiście dobra drabina musi być przede wszystkim trwała, gdyż firmy budowlane wykorzystują możliwości posiadanego sprzętu do granic jego możliwości. Każda drabina jest składana i rozkładana nawet kilkanaście razy dziennie. Ważny jest również ciężar drabiny, bowiem ta powinna być jak najlżejsza, by nie sprawiać problemów w transporcie i podczas umieszczania jej na bagażniku dachowym pojazdu.

Firmy, które stale inwestują w sprzęt rozwijają się bardzo dynamicznie. Ponadto inwestorzy widzący dobrze przygotowane do pracy ekipy budowlane z pewnością stają się spokojniejsi i nabierają zaufania co do umiejętności i doświadczenia fachowców.