Praca głównej księgowej

Jestem główną księgową w międzynarodowej firmie. Jesteśmy jednym z największych producentów sprzętu rtv i agd. Na całym świecie mamy bardzo dużo swoich oddziałów. Jako, że to na mnie spoczywa ogromna odpowiedzialność za wszelkie księgowania finansów i rozliczania innych oddziałów muszę mieć dobry zespół specjalistów pod swoimi skrzydłami.

Mamy unikatowy program finansowo księgowy

program finansowo księgowyBez nich sama niestety nie dałabym rady. Wiele prostych, ale i trudniejszych obowiązków przerzucam na nich, bo inaczej sama nie mogłabym zrobić najważniejszych rzeczy. Z racji tego, że oddziały naszej firmy są rozrzucone po całym świecie muszę mieć możliwość wglądu zdalnego do ich obrotów. Dlatego do tego potrzebna mi jest księgowość internetowa. Pozwala mi na to specjalnie dla nas napisany program księgowy. Jednak nie jest to najprostszy program. Kosztował on naszą firmę mnóstwo pieniędzy. W końcu musi spełniać wiele naszych wymagań i warunków. Sprawdzony program finansowo księgowy, który posiadamy jest jedyny i unikalny. Kiedy podpisywaliśmy umowę z firmą, która go dla nas tworzyła, zastrzegliśmy że będzie to program tylko dla nas. Żadna inna firma nie może posiadać takiego programu. Dodatkowo zamówiliśmy program magazynowy. Nie wyobrażam sobie nie mieć możliwości wglądu do stanów magazynowych wszystkich oddziałów. Oczywiście to też nie jest tak, że w pozostałych oddziałach nie ma żadnej księgowej. Na to nie moglibyśmy sobie jako firma pozwolić. Każdy oddział ma swoją księgową, natomiast każda z nich zawsze odpowiada przede mną. Nie są kontrolowane przeze mnie z każdego ruchu. Natomiast jak tylko napotkam na jakiekolwiek trudności ze znalezieniem czegoś u nich bądź jak wyjdą kłopoty to nie mają wyjścia i muszą wykonać pełen raport swoich działań za dany okres.

Jestem nie tylko główna księgową, ale moje nazwisko również figuruje w zarządzie firmy. Dlatego tez z tego powodu nie mogę pozwolić na jakiekolwiek straty czy też uchybienia. Dla mnie zawsze wszystko musi być zrobione do końca i bez żadnych problemów. Dzięki temu wiem, że mam czyste sumienie wobec moich współpracowników.