Wiele ludzkich problemów ma swój początek w dalekiej przeszłości i często dają one o sobie znać, kiedy na przykład wchodzimy w nowy związek. Często też w wieloletnich związkach pojawiają się kryzys i wtedy warto skorzystać z pomocy psychologa.

Skuteczne wizyty u psychologa dla pary

skuteczna terapia dla par w PoznaniuNie od dziś wiadomo, że nad każdym związkiem, niezależnie od jego długości, należy pracować. Często jednak okazuje się, że powielamy niektóre błędy i nie potrafimy żyć w zgodzie. W takich wypadkach najlepsza jest skuteczna terapia dla par w Poznaniu. Jednym z najczęstszych powodów kryzysu, nieporozumień czy wielu kłótni jest nieumiejętność otwartego rozmawiania. Często będąc w związku dwoje ludzie nie potrafi rozmawiać szczerze o swoich emocjach, uczuciach, o tym co ich gnębi i co chcieliby zmienić. Może wynikać to stąd, że na przykład w dzieciństwie nikt takiej formy komunikacji nas nie nauczył. Podczas terapii często więc należy zadbać na początku o naukę porozumiewania się, odpowiedniego dialogu, a nawet konstruktywnych kłótni. Dzięki odpowiednio prowadzonym rozmowom podczas wizyt u psychologa można wiele dowiedzieć się o drugiej osobie, jej oczekiwaniach czy osobistych problemach, o których druga osoba nawet nie wiedziała. Takie otwarcie się i znalezienie sedna problemu pomaga szybciej się z nim uporać. Oczywiście taka praca nad związkiem i komunikacją w nim trwa długi okres czasu oraz wymaga regularnych wizyt. Jednak należy pamiętać, że terapia pomaga przetrwać wspólnie nawet najgłębszy kryzys.

Kryzys wśród par jest zjawiskiem normalnym, ale ważna jest chęć pokonania go wspólnymi siłami. Wymaga to pracy nad sobą oraz wielu otwartych rozmów z partnerem. Dobrze prowadzona terapia pomaga przezwyciężyć wiele problemów i uczy dobrej komunikacji.