Popularność pończoch i rajstop jako pomysł na biznes

 

Jakiś czas temu podjąłem bardzo ważną decyzję. Odszedłem z firmy w której pracowałem ponad dziesięć lat. Miałem dosyć ścisłych reguł, które tak na prawdę hamowały mój rozwój. Wiedziałem, że aby coś zyskać muszę zacząć działać na własną rękę.

Zostałem producentem pończoch

pończochyJednak nie byłem sam. Przez ten czas pracy w znanej marce odzieżowej miałem już sporo kontaktów handlowych z dziedziny, która mnie na prawdę interesowała. Wiedziałem już wtedy jak chcę pracować. Na dodatek znalazłem idealnych pracowników, którzy mieli doświadczenie oraz potrzebne umiejętności. Ja jako główny producent musiałem sam zadbać o każdy szczegół. Wtedy dopiero zaczynałem pracę w taki sposób aby mówiono o mnie popularny producent pończoch oraz rajstop. Chciałem uderzyć w ten segment rynku, ponieważ uznałem, że jest dla mnie najbardziej przyszłościowy i będę mógł na nim zarobić. Inne produkty były drogie, a ich jakość nie szła w parze z ceną. Ja miałem znajomości na wschodzie i znałem kilka kluczowych hurtowni. Na dodatek sam byłem wiele razu w Japonii oraz Chinach i wiedziałem jak robić z nimi interesy. Jedynie bałem się o swój wkład początkowy. Na dodatek nie chciałem współpracować z jakimś wspólnikiem. To mogłoby mnie za bardzo ograniczać w istotnych kwestiach i wróciłbym do punktu wyjścia. Stwierdziłem, że to moje ryzyko i moja zabawa. Niestety nie moje pieniądze. Odwiedziłem ponad siedem dużych banków i prosiłem o sporą pożyczkę. Oczywiście istniało ryzyko, że coś pójdzie nie tak i żaden bankier nie chciał brać na siebie tak dużej odpowiedzialności.

Jedak ja jako producent rajstop znałem swoją wartość i miałem ambitny plan. Na szczęście jedna placówka zgodziła się na udzielenie mi dość dużego i ryzykownego według nich kredytu. Oczywiście musiałem zastawić dom.