Położenie czerwonej kostki granitowej na posesji

Mój ojciec przez całe życie odkładał pieniądze na budowę domu i udało mi się to zrealizować. Dom wybudowano dla niego całkiem szybko, ponieważ dysponował gotówką i dzięki temu nie było żadnego przestoju. Ojciec miał dom na dość sporej posesji, która robiła wrażenie.

Posesja wyłożona czerwoną kostką granitową

kostka granitowa czerwonaOjciec już się wprowadził do swojego domu i był szczęśliwy. Ojciec nie miał na terenie posesji żadnej kostki i jeździł do garażu po piachu. Przez to zawsze miał w garażu piach a koła musiał codziennie czyścić. Zaproponowałem, że położę mu kostkę granitową, gdyż taka sprawdzała się idealnie a ja zawodowo się tym zajmowałem i miałem dostęp do tańszych materiałów. Wiadome było, że za robotę nic nie wezmę i ojciec się zgodził. Uznałem, że tutaj najlepiej będzie pasowała kostka granitowa czerwona i taką zamierzałem położyć. W robocie pogadałem z szefem i mogłem wziąć kostkę w potrzebnej mi ilości. Zapłaciłem za nią cenę hurtową i dzięki temu było o wiele taniej. Wziąłem też kilka dni urlopu, żeby móc ojcu swobodnie położyć kostkę brukową na posesji. Spodobało mu się, że wybrałem czerwoną, ponieważ idealnie pasowała do koloru elewacji domu i garażu. Byłem estetą i wszystko musiało do siebie pasować. Kostkę kładłem sam, ponieważ nie chciałem kumpli angażować zwłaszcza, że robota była za darmo. W ciągu czterech dni udało mi się wyłożyć kostką teren posesji i byłem z siebie zadowolony. Ojciec był mi wdzięczny za pomoc a kostka granitowa bardzo mu się podobała.

Przejazd do garażu ojciec już miał w pełni komfortowy i był zachwycony. Pytał mnie jeszcze o montaż bramy wjazdowej na pilota i obiecałem, że coś mu załatwię. Miałem znajomości i dzięki temu potrafiłem dość dużo załatwić. Ojciec to wiedział, dlatego poprosił mnie o pomoc.