Polecany sprzęt wędkarski

Każdy wędkarz z niecierpliwością czekając na wiosnę stara się robić zapasy na cały nadchodzący sezon wędkarski. Nie da się ukryć, że łowienie ryb wymaga posiadania bardzo dużej ilości sprzętu. Myli się ten kto uważa, że do złowienia ryby wystarczy wędka i przynęta. Najczęściej konieczne jest kupno różnorakich zanęt, atraktorów, podajników czy boosterów.

Najlepszy sprzęt do łowienia gruntowego

sprzęt method feederMetoda łowienia zwana gruntową jest metodą dość skomplikowaną. Najczęściej wędkarze najpierw uczą się łowić ryby na robaczka i spławik a dopiero z czasem dojrzewają do tego by poznać tajniki łowienia na grunt. Jedną z nowoczesnych odmian łowienia gruntowego jest method feeder. Ten sposób łowienia polega na stosowaniu specjalnych podajników, w których wciśnięta jest zanęta lub mikropellet. Jeśli chodzi o sprzęt method feeder wymaga dodatkowo wędki o miękkich szczytówkach. W tej metodzie nie ma bowiem spławika a brania ryb sygnalizowane są poprzez ruchy wspomnianej szczytówki. Obecnie sporo wędkarzy idzie na łatwiznę i kupują oni sygnalizatory elektroniczne, które reagują głośnym dźwiękiem i światłem gdy poczują ruch żyłki na wędce. Stosując taki sprzęt nie musimy patrzeć na szczytówkę wędki, czyli na jej ostatni element składowy. Do method feeder stosowane są specjalne podajniki z ołowianym dociążeniem. Sprawia ono, że podajnik upada ciężarkiem do dołu prezentując zawartość podajnika wraz z obecną w nim przynętą na przyponie z hakiem.

Generalnie żeby łowić ryby metodą gruntową konieczne jest dodatkowo posiadanie różnych zanęt. Stosuje się różne zanęty na różne pory roku. Podobnie sytuacja wygląda z przynętami i do method feeder można obecnie znaleźć tysiące różnych przynęt o różnych smakach i aromatach. Pamiętajmy jednak o tym żeby przede wszystkim posiadać wytrzymały sprzęt.