Polecane gogle robocze

Ochrona oczu była jednym z najważniejszych elementów wyposażenia każdego airsoftowca, a każdy gracz poważnie traktujący zdrowie zaopatrywał się w najlepsze gogle i okulary ochronne. Wielokrotnie bowiem okazywało się iż tanie, ogólnodostępne okulary nie zapewniają praktycznie żadnej ochrony, wytrzymując może kilka meczy przed uszkodzeniem.

Profesjonalne gogle dla airsoftowców

gogle ochronneWiększość kolegów preferowała okulary ochronne, które były lekkie i wygodne, aczkolwiek równie wielu rekomendowało ochronne gogle zamiast standardowych okularów. Nowoczesne gogle ochronne, zwłaszcza te które pochodziły od renomowanych producentów, a przeznaczone były do każdego miejsca pracy, zapewniały znacznie wyższy poziom ochrony niż okulary. Całkowicie zasłaniały one bowiem okolicę oczu, osłaniając przed uderzeniami i odpryskami, a szkła gogli często posiadały wysokie atesty bezpieczeństwa, oraz gwarancje wytrzymałości dzięki którym gogle mogły być używane zarówno w zakładach pracy, jak i przez służby mundurowe jako ochrona oczu. Wielu użytkowników uważało profesjonalnie wykonane gogle za bardzo wygodne, gdyż dobrze przylegały do twarzy i nie drażniły w żaden sposób, a często zdarzało się iż były doskonale wentylowane, zapobiegając parowaniu szyb i ograniczaniu widoczności. Dzięki elastycznym pasom, gogle mogły być szybko dopasowane do obwodu głowy dowolnego użytkownika, dzięki czemu nie spadały podczas pracy czy meczy, i były bardzo wygodne do noszenia.

Większe modele gogli często okazywały się o wiele wygodniejsze niż te o niewielkiej powierzchni szyb, właśnie ze względu na duże pole widzenia jakie zapewniały. Większość modeli z najwyższej półki posiadała również możliwość zmiany szyb na bardziej wyspecjalizowane odmiany, zazwyczaj przyciemniane lub kontrastowe w żółtym czy bursztynowym kolorze.