Plastikowe kosze domowe

 

Wybór kosza na śmieci do domu nie jest taki prosty, jak mogłoby się wydawać. Oferta rynkowa tego przedmiotu jest bardzo duża, a bogata oferta wersji powoduje, że każdy klient może znaleźć coś dla siebie. Jaki kosz możemy wybrać do kuchni, domu czy biura? Czym różnią się od siebie poszczególne modele domowych pojemników na odpady?

Domowe pojemniki na śmieci

Plastikowe kosze na śmieciPierwszym i najbardziej popularnym modelem kosza używanego w biurze oraz w domu jest mały kosz z klapą, która jest podnoszona i zamykana za pomocą pedału. Dzięki temu jest on często używany nie tylko w domach, ale też w sklepach, salonach urody, bankach czy hotelach. Plastikowe kosze na śmieci z pedałem są często powleczone wierzchnią warstwą metalu, najczęściej srebrnego. Kolejnym rodzajem kosza domowego jest prosty i otwarty model kosza ażurowego. Jest bardzo prosty w budowie i może być stosowany w bardzo wielu prywatnych oraz publicznych miejscach. Dzięki swojej estetycznej budowie znakomicie komponują się z kolorystyką umeblowania pomieszczeń lub koloru biurka. Jeżeli chcemy wprowadzić pierwiastek technologiczny do naszego kosza na śmieci, możemy nabyć pojemnik sterowany za pomocą sensora ruchu. Otwiera się on po dotknięciu powierzchni kosza za pomocą naszej dłoni. Kosze biurowe mogą posiadać wiele komór, które sprzyjają efektywnemu segregowaniu odpadów. Mogą posiadać zarówno dwie, trzy lub więcej komór.

Kosz na śmieci do pracy lub domu dobieramy także pod względem pojemności. Jeżeli rzadko użytkujemy pojemnik, powinniśmy wybrać jego mały model o pojemności do 15 litrów. Gdy jednak kosz jest często używany, wtedy możemy zaopatrzyć się w pojemnik, którego pojemność przekracza 40 litrów. Spotkamy także wiele rodzajów koszy o rozmiarach przejściowych, mających 20 lub 30 litrów.