Pierwiastki zanieczyszczające wodę z kranu

 

Media coraz częściej zachęcają do picia wody prosto z kranu. Jednak każdy kto korzysta z czajnika elektrycznego widzi, że po pewnym czasie zbiera się w nim osad, który posiada nieprzyjemny, metaliczny zapach. Nietrudno się domyślić, że osad ten pochodzi z wody kranowej i doprowadza w konsekwencji do niszczenia sprzętu AGD.

Odwrócona osmoza sposobem na wapń i magnez w wodzie

filtry ro warszawaOsad źle wpływa nie tylko na czajniki elektryczne, ale również na pralki. Osad ten jest po prostu kamieniem, który zbudowany jest z dużych ilości wapnia i magnezu. Pierwiastki te znajdują się w dużych ilościach w wodzie kranowej. Picie wody z dużą zawartością tych pierwiastków wcale nie jest korzystne dla zdrowia. Nie można zapomnieć też o innych substancjach, które znajdują się w wodzie kranowej. Mowa o fluorkach, żelazie oraz chlorze. Pomóc mogą filtry ro warszawa – są to specjalne filtry, dzięki którym woda będzie wolna od szkodliwych związków. Żelazo pochodzi najczęściej z zardzewiałych rur. Poziom żelaza w zakładach wodociągowych z pewnością jest niski, dlatego zachęca się ludzi do picia wody z kranu. Mało kto bada jednak wodę, która wypływa w domu z kranu. Ta woda musi przepłynąć przez często złej jakości rury kanalizacyjne pełne rdzy i glonów. Dlatego woda ma posmak metaliczny, nie jest tak dobra jak woda butelkowana. Chlor z kolei jest pozostałością po oczyszczaniu wody z zakładach wodociągowych.

Jeśli nie zamierzamy pić zanieczyszczonej wody, powinniśmy zakupić filtr odwróconej osmozy, który się ich po prostu pozbywa. Woda zostaje jednak pozbawiona również potrzebnych dla człowieka minerałów, dlatego dodatkowo warto zaopatrzyć filtr w mineralizator, który po oczyszczeniu wody będzie jej dostarczał najważniejszych związków i pierwiastków. Oczyszczona za pomocą filtrów woda smakuje o wiele lepiej.