Bursztyn jest niezwykle popularnym elementem wielu ozdób i pamiątek, które turyści chętnie kupują. To stosunkowo tani surowiec wyjątkowej urody. Najbardziej kojarzy się z morzem. Często można go znaleźć na plażach i zbierać we własnym zakresie. 

Dwa pierścionki z bursztynem w cenie jednego

pierścionek z bursztynem cenaMało kto wie, że bursztyn jest kopalną żywicą drzew iglastych, która pochodzi sprzed setek tysięcy lat. Ten powszechnie dostępny i zarazem tani surowiec o wyjątkowej urodzie i zdrowotnych właściwościach jest bardzo popularnym elementem biżuterii. Z bursztynu wykonywane są zrobione łańcuszki, korale, kolczyki oraz pierścionki. Istnieją rozmaite odmiany tego surowca, między innymi birmit, aikait, bursztyn dominikański, bursztyn japoński, cyberyt, retinit oraz nasz rodzinny bursztyn bałtycki. Możemy się spotkać z różnymi odmianami barwnymi. Najpowszechniejszy i najlepiej znany jest oczywiście bursztyn żółty. Znacznie rzadziej występują odmiany bezbarwne, czerwone czy też zabarwione na zielono. Niekiedy też bryłki bursztynu zawierają szczątki zwierząt lub roślin pochodzące z okresu kredy, dewonu albo kenozoiku. Bursztyn ze względu na swój piękny wygląd jest powszechnie stosowany do produkcji ozdób. Pewien sklep internetowy oferuje dobrej jakości biżuterię wykonaną z bursztynu.  Na stronie sklepu można zamówić na przykład pokryty srebrem elegancki pierścionek z bursztynem Cena produktów jest bardzo korzystna. Sklep wprowadził specjalną ofertę promocyjną dla stałych klientów – można zamówić dwa pierścionki w cenie jednego.

Bursztyn jest wyjątkowej urody surowcem kopalnym, w którym zapisane są dzieje naszej planety. Doskonale nadaje się jako ozdoba. Korale, łańcuszki, pierścionki z bursztynu cieszą się sporą popularnością. Taka biżuteria stanowi idealny prezent dla bliskiej nam osoby.