Piękne ubranko do chrztu

Chrzest to niewątpliwie ważny sakrament w obrządku chrześcijańskim, dzięki niemu nasze dziecko staje się również dzieckiem Boga. Takie wprowadzenie do wspólnoty chrześcijańskiej jest ważnym wydarzeniem duchowym w każdej wierzącej rodzinie. Towarzyszy temu zazwyczaj rodzinna impreza.

Chrzest w satynowej sukience

satynowe sukienki do chrztuPrzede wszystkim trzeba dobrze wybrać rodziców chrzestnych, którzy pomogą nam w wychowaniu dziecka w wierze katolickiej. Skompletować listę gości, wybrać lokal gdzie zostanie zorganizowany obiad, no i najważniejsze – odpowiednio ubrać nasze niemowlę. Jeżeli jest to dziewczynka, to zaczynają się schody. N rynku jest dostępna cała masa pięknych białych kreacji z wszelkich dostępnych materiałów i wzorów. Jak wybrać odpowiednią dla naszego dziecka? Przede wszystkim warto wziąć pod uwagę wiek naszego szkraba, bo kilkutygodniowego maleństwa nie ubierzemy w tafty, czy inne ciężkie materiały, bo przez całą uroczystość będzie płakać, a przecież nie o to nam chodzi. Dobrym rozwiązaniem są proste satynowe sukienki do chrztu. Bez zbędnych udziwnień, udekorowane kokardkami lub tasiemkami na górze z pewnością będą się pięknie prezentować i dodadzą blasku naszej małej księżniczce. Dziecięca uroda często jest tak uderzająca, że nie potrzebuje bogatych zdobień i wielkich sukni, które mogą ją przytłoczyć. Te delikatne małe istotki są jak diamenty i potrzebują stonowanej acz szlachetnej oprawy, która uwydatni ich naturalny blask. Tak ubrana dziewczynka z pewnością zachwyci wszystkich obserwatorów i swoich nowych rodziców chrzestnych. 

Bez względu jednak na jaką oprawę tej uroczystości się zdecydujemy pamiętajmy o jednym. To powinno być wydarzenie duchowe ważne dla naszego dziecka i całej rodziny. Niech nasze dzieci w takim dniu wyglądają jak maleńkie aniołki i niech urzekają nas swoimi słodkimi uśmiechami.