Pełnowartościowa karma dla szczeniaka

Małe pieski są wyjątkowo pocieszne, ale też wymagają opieki i kontroli. Ponieważ nie są nauczone załatwiania swoich spraw, to robią to w każdym miejscu, a jedzenie kończy się wejściem do miski i wysypaniem karmy, oraz rozlaniem wody.

Co muszą zawierać karmy dla szczeniaków?

pełnowartościowa karma dla szczeniąt - sklepPrzyjęcie pod swój dach szczeniaka wiąże się z wieloma nowymi obowiązkami. Trzeba mu wyznaczyć miejsce gdzie może przebywać i przygotować ciepły kącik. Nie można oczekiwać, że od razu się nauczy jeść bez rozrzucania karmy po całym pomieszczeniu, bo na to potrzeba czasu. Poza regularnym wyprowadzaniem psa na spacer, trzeba pamiętać o regularnych wizytach u weterynarza i odpowiednim żywieniu. Jeżeli potrzebna nam jest pełnowartościowa karma dla szczeniąt – sklep stacjonarny umożliwi nam jej zakup na wagę, albo w niewielkich, półkilogramowych torebkach. Szczeniaki raczej dużo nie jedzą, ale muszą mieć dostarczane odpowiednie witaminy i minerały, aby zdrowo rosnąć. W takiej karmie przede wszystkim jest dużo wapnia, odpowiadającego za stan kości i zębów. Witamina A i D są potrzebne dla układu odpornościowego małego psa, a witaminy z grupy B przyczyniają się do właściwego rozwoju wzroku i węchu. Karma dla tak małych psów jest w formie granulatu o niewielkich rozmiarach, aby psy mogły go spokojnie pogryźć. Mięso w suchej karmie jest wymieszane z warzywami i dodatkami roślinnymi. Pełnowartościową karmę szczeniaki powinny spożywać przynajmniej dwa razy dziennie w porcjach przeznaczonych do ich wielu i wagi ciała.

W sklepach zoologicznych znajdziemy kilka rodzajów karm dla szczeniaków. Dostępne są o smaku królika, kurczaka i wołowiny. Nie zawierają sztucznych barwników, ani konserwantów, więc są bezpieczne dla małych piesków. Poza karmą, szczeniakom trzeba zapewnić stały dostęp do wody.