Wydawać by się mogło, że żyjąc w XXI wieku nasze mieszkania są tak bardzo sterylne, że nie ma możliwości by pojawiały się w nich pasożyty. Jednak rzeczywistość okazuje się dość zaskakująca. Od jakiegoś czasu bardzo głośno zrobiło się w sprawie prusaków, które nawiedzają nasze domy i chętnie zostają w nich na dobre. Na nasze szczęście jest obecnie kilka metod pozwalających na zwalczanie tych szkodników. 

Ozon w walce z insektami 

ozonowanie pomieszczeń warszawaNowoczesne technologie w dość dużym stopniu ułatwiają nam życie. Jest tak również w przypadku dotyczącym usuwania z domów pasożytów. W tym przypadku na pomoc przychodzą urządzenia miotające ozon. Gaz ten w małych ilościach nie szkodzi naszemu zdrowiu ale sieje spustoszenie wśród owadów. Już bardzo mała ilość tego gazu sprawia, że owady zostają uśmiercone. Ozon dodatkowo wpływa na eliminowanie drobnoustrojów chorobotwórczych oraz bakterii i wirusów. Jeśli chodzi o ozonowanie pomieszczeń Warszawa jest jednym z miast, w którym tego typu zabiegów wykonuje się niezwykle dużo. W szczególności wykonywane są one w miejscach gdzie pojawił się problem z prusakami lub pluskwami. Niemniej jednak ozon pomaga również w innych przypadkach. Jak wynika z badań, ozonowanie jest obecnie nawet bardziej skuteczne niż stosowanie w pomieszczeniach chloru, który to przecież uchodził za jeden z najlepszych środków zwalczających zanieczyszczenia. Niektóre firmy działające w branży spożywczej decydują się już nawet na to by stosować ozon w miejscach produkcji żywności. 

Na dzień dzisiejszy wcale nie możemy powiedzieć o tym, że problem insektów oraz bardzo groźnych bakterii w mieszkaniach nie jest popularny. Mimo upływu lat wciąż wiele osób zmaga się z pasożytami w mieszkaniach. Całe szczęście, że są już bardzo skuteczne sposoby zwalczania takich organizmów. Zanim jednak zdecydujemy się na ozonowanie to warto pomyśleć o innych skutecznych metodach.