Organizacja i wystrój tarasu

W Polskich domach coraz mniej jest balkonów, za to coraz więcej tworzy się tarasów. Są one bardzo praktyczną i funkcjonalną częścią domu. Można na nich urządzić spotkanie towarzyskie, zjeść rodzinne śniadanie, czy też zrelaksować się czytając książkę. Nim jednak zaczniemy planować czas na tarasie, musimy go najpierw urządzić.

Drewno na tarasie!

skrzynki drewnianeJako, że taras poniekąd łączy dom z ogrodem i łonem natury, nie może na nim zabraknąć drewna. Oczywiście większość konstrukcji powinna być z innych materiałów, podobnie jak podłoga. Dlaczego? Ponieważ taras jest wystawiony na działanie czynników atmosferycznych i trzeba o tym pamiętać. Jednak dekoracje jak najbardziej mogą być z drewna. Doda to całemu tarasowi szyku, ale i lekkiego charakteru. Takie łączenie drewna z nowoczesnością, doskonale sprawdzi się w każdym domu. Co z drewna możemy wstawić na taras? Oczywiście skrzynki drewniane. Ostatnimi czasy bardzo modne, do kupienia w każdym sklepie budowlanym, a nawet zwyczajnym markecie. Do takich skrzyń możemy wkładać warzywa z ogrodu, które czekają na włożenie w słoiki. Można też w nich umieścić piękne kwiaty, tworząc tym samym ze skrzynki swoistą donicę. Bardzo fajnym pomysłem jest również wykorzystywanie drewnianych skrzyń jako siedziska i legowiska. Gdy przychodzą do nas malutkie dzieci, lub gdy posiadamy kota, małego psa. Wystarczy tylko zakupić na skrzynię odpowiednią poduszkę i już mamy dodatkowe miejsce odpoczynku. Skrzynki drewniane mają tyle zastosowań, ile jesteśmy w stanie wymyślić. Wystarczy ruszyć głową, a na pewno znajdziemy dla niej odpowiednie miejsce.

Drewniana skrzynka to doskonałe miejsce do przechowywania. Może być jednak też bardzo fajnym i nowoczesnym siedziskiem, podobnie jak meble z palet. Gdy urządzamy taras, warto pomyśleć o takim tanim i funkcjonalnym dodatku.