Opieka nad dziećmi w Niemczech

 

Miałam dość mocno sprecyzowane plany na przyszłość, ale do ich realizacji potrzebowałam dużo pieniędzy. Miałam pracę, ale nie zarabiałam na tyle dużo, żeby zrealizować swoje marzenia. Musiałam więc znaleźć jakieś inne rozwiązanie i zaczęłam rozglądać się za jakąś atrakcyjną pracą.

Znalezienie pracy opiekunki za granicą

praca dla opiekunek w niemczechWłaściwie to koleżanka powiedziała mi, że jest możliwość wyjazdu do pracy za granicę. Jej siostra miała taką pracę i zarabiała dużo. Uznałam, że w moim przypadku będzie to idealne rozwiązanie, bo byłam sama i bez problemu mogłam wyjechać. Interesowała mnie tylko praca dla opiekunek w Niemczech i takich ofert poszukiwałam. Na własną rękę nic nie umiałam znaleźć i dlatego wybrałam się do agencji pracy, ponieważ tam mieli mnóstwo ofert pracy w Niemczech. Zaoferowano mi ciekawą pracę opiekunki do dwójki dzieci. Były to dziewczynki w wieku pięciu lat. Miałam odpowiednie podejście do dzieci i wiedziałam, że jako opiekunka bez problemu sobie poradzę. Znałam też język w stopniu zaawansowanym, więc żadna bariera językowa nie miała miejsca. Zdecydowałam się podjąć tę pracę i już w kolejnym tygodniu wyjechałam do Niemiec. Pracowałam jako opiekunka dla młodego małżeństwa, które mieszkało w domu na obrzeżach Berlina. W pobliżu był duży plac zabaw i dziewczynki miały się gdzie bawić. Praca opiekunki bardzo mi odpowiadała i zostałam tam przez rok czasu. Sporo pieniędzy zarobiłam i po powrocie mogłam zabrać się za realizowanie swoich marzeń.

Co jakiś czas wyjeżdżałam do pracy do Niemiec w charakterze opiekunki dzieci czy ludzi starszych. Miałam świetne referencje i ludzie chętnie mnie zatrudniali. Nawet udało mi się załatwić pracę swojej sąsiadce, bo poleciłam ją dla jednej starszej pani. Pracę miała zacząć pod koniec maja.