Odpowiednie zasieki

Posiadacze dużych terenów bardzo często szukają odpowiedniego rozwiązania pozwalającego zabezpieczyć działkę przed wtargnięciem osób trzecich, a najlepiej nadają się do tego zasieki.

Zasieki są najlepsze w przypadku intruzów.

zasiekiW przypadku terenów gospodarczych i przemysłowych wielokrotnie wykorzystuje się zabezpieczenia monitoringu, jednak z reguły nie są one w stanie całkowicie wyeliminować intruzów. Drut żyletkowy jest ogrodzeniem typu agresywnego. Oznacza to, że zasieki tego typu powodują straty u osoby, które próbuje je sforsować. Mają one postać drutu stalowego z zamocowanymi na całej długości, wykonanymi z blachy ostrzami. Drut żyletkowy kolczasty może być stosowany w postaci liniowej, znacznie częściej występuje jednak w formie zwojów o uzależnionej od zastosowania średnicy. Zabezpieczenie z drutu w formie podwójnej spirali jest konstruowane za pomocą specjalnych łączników. Taki drut concertina jest niezwykle trudny do pokonania, a do jego przerwania nie wystarczy przecięcie konstrukcji w jednym miejscu. Z drutu żyletkowego wyrabiane są ogrodzenia obiektów wojskowych, lotniczych, a także zakładów karnych i aresztów śledczych. Wyrabiane są z niego także specjalnie zgrzewane siatki. W niektórych krajach obowiązuje zakaz stosowania tego typu materiału jako elementów ogrodzenia obiektów cywilnych. Wynika to z faktu, że to forma grodzenia właściwa dla obiektów podwyższonego ryzyka.

Takie zasieki skutecznie odstraszają intruzów, a sposób montażu sprawia, że jest to bariera praktycznie nie do pokonania. Dodatkowym atutem, tego rozwiązania jest długi okres żywotności takiego to drutu.