Odkomarzanie na działce i w ogrodzie

 

Komary są owadami niebezpiecznymi i bardzo uciążliwymi. Chyba każdy z nas choć raz w życiu został ukąszony przez komarzycę, a potem zmagał się z natrętnym swędzeniem w obrębie miejsca ugryzienia. Jeżeli nasz ogród atakuje chmara komarów, to doraźne środki w aerozolach i maściach nam nie pomogą.

Jak skutecznie odkomarzyć ogród?

odkomarzanieDuża ilość komarów naturalnie występuję na terenach zalewowych, gdzie się ona rozmnażają, ale coraz częściej dzieje się to także na terenach zalesionych. Komary w ostatnich latach stały się prawdziwą plagą, z którą muszą się zmagać ogrodnicy i właściciele działek. Czasem występuje ich tak dużo, że nie jesteśmy w stanie sobie sami z nimi poradzić domowymi sposobami, ani środkami zakupionymi w sklepach gospodarczych. Wtedy z pomocą może przyjść specjalistyczna firma, która stosując odpowiednie środki chemiczne, raz na zawsze zlikwiduje problem. Odkomarzanie polega na unicestwieniu dorosłych osobników i ich larw z konkretnego terenu. Stosowane środki są rozpylane w powietrzu i na powierzchni roślin rosnących w ogrodzie. Im bardziej zalesiony, zakrzewiony jest teren, tym większa będzie skuteczność przeprowadzonego zabiegu. Najczęściej stosuje się opryskiwanie mgłą zimnokropelkową, albo przez proces zamgławiania. Obie metody są bardzo skuteczne i pozwalają pozbyć się insektów w stu procentach. Rozpylone środki osiadają na roślinach, trawie, oraz drzewach i utrzymują się nawet do czterech tygodni. W sytuacji ulewnego deszczu skuteczność może spaść.

Jeżeli problem komarów, zdarzył się już nie pierwszy raz, to warto odkomarzyć większy teren wokół naszego ogrodu, ponieważ mogą się one nadal rozmnażać poza naszym ogrodzeniem. Jest to ciężka walka, ale można ją wygrać jeżeli będziemy wystarczająco zdeterminowani.