O co warto zapytać weselny zespół muzyczny

W głowach młodych ludzi, którzy planują wesele kłębi się zawsze mnóstwo pytań. Dobrze jest je sobie uporządkować i wiedzieć, które komu należy zadać. Inne kwestie będą bowiem poruszane z najmującym salę weselną, inne z osobami od cateringu, jeszcze inne z zespołem muzycznym. Należy pamiętać, że nie ma rzeczy mało istotnych, o które nie należy pytać. Jeśli cokolwiek budzi wątpliwości, należy je jak najszybciej rozwiać.

Pytania do zespołu weselnego

zespół na wesele wrocławPrzede wszystkim zespół muzyczny należy zapytać, czy dysponuje wolnym terminem na nasz ślub. Wydaje się to błahe, ale jeśli już jest wtedy zajęty, to nie ma sensu kontynuować rozmowy. Bardzo ważna kwestia to oczywiście cena. Trzeba dowiedzieć się dokładnie, co jest w niej zawarte. To znaczy, czy na przykład zespół bawi gości biesiadą przy stołach. Niektórzy za taką zabawę pobierają dodatkowa opłatę, dlatego należy się upewnić, jak jest w naszym przypadku. Ponadto ważna jest kwota, jaką zespół muzyczny pobiera, jeśli zabawa się przedłuży i znacznie przekroczy umówiony czas. Bywają goście, którzy nie chcą schodzić z parkietu mimo godzin porannych i ciężko prosić ich zaprzestanie tańca. Warto upewnić się też czy zespół na wesele sam płaci za dojazd na wesele. Często imprezy tego typu odbywają się w zajazdach położonych kilka kilometrów na przykład za Wrocławiem. Można jeszcze zapytać, jak zespół ubiera się na wesele. Zbyt nonszalancki strój może bowiem zepsuć efekt nawet, gdy poziom prowadzenia zabawy będzie wysoki. Bardzo ważne jest również ustalenie rodzaju zabaw, jakie będą miały miejsce podczas oczepin. Nie mogą one bowiem zaskoczyć państwa młodych dopiero podczas wesela.

Ustalając wszystko z zespołem muzycznym, należy poruszyć każdą interesującą nas kwestię, a później jeszcze zapisać ją w umowie. Uchroni to obie strony przed jakimikolwiek niedopowiedzeniami. 

Informacje pochodzą z www.zespol-mariachi.pl