Nowoczesne meble pokojowe

 

Salon, pokój dzienny w każdym domu może stanowić jego wizytówkę. To właśnie w salonie spotykamy się z gośćmi, urządzamy różnego rodzaju przyjęcia. Powinno nam zatem zależeć na tym, aby ów salon prezentował się jak najlepiej.

Jak urządzić nowoczesny salon?

meble lubinAby pokój dzienny robił wrażenie na naszych gościach, musi zostać zaaranżowany z głową. Powinniśmy mądrze wybrać meble i kolory ścian czy podłóg. Najpierw jednak musimy wybrać styl, w jakim salon ten ma być urządzony. Obecnie bardzo popularny jest styl nowoczesny, który zdecydowanie wypiera klasyczny, nowoczesny styl znany przed wielu laty. W takiej nowoczesnej stylistyce można z kolei wyróżniać dwa rodzaje wnętrz: minimalistyczne i wyraziste. We wnętrzach minimalistycznych króluje zwykle jeden lub dwa kolory. Meble mają bardzo proste kształty i pozbawione są jakichś zdobień, W takim pomieszczeniu nie ma także różnego rodzaju ozdób, licznych dekoracji. Jest prosto, a czasem nawet surowo. Stawia się w takich pomieszczeniach na funkcjonalne meble lubin, które mają być proste i jak najbardziej praktyczne. W bardziej wyrazistych pomieszczeniach jest zupełnie przeciwnie. W takich aranżacjach często stawia się na mocne, odważne kolory. Spotkać można meble w intensywnych kolorach, takich jak czerwień, żółć, zieleń i wiele innych. Ponadto w takich wnętrzach często łączy się niebanalne formy, różne materiały i kształty. Spotkać można np. komodę w kształcie nawiązującym do rokoko, ale wykonaną z płyty lakierowanej na wysoki połysk charakterystycznej dla bardziej nowoczesnych mebli.

Przy odrobinie pomysłowości można obecnie urządzić swój salon w dowolnym stylu. W sklepach i salonach meblowych dostępne są bardzo różnorodne meble, spośród których każdy bez wyjątku może wybrać coś odpowiedniego dla swoich potrzeb.